پاکستان مانع عبور هواپیمای نخست وزیر هند از آسمان خود شد

به گزارش مجله گیتی رو، اسلام آباد ضمن اعلام اینکه به دلیل شرایط بحرانی در کشمیر حاضر به همکاری با هند نیست مانع عبور هواپیمای حامل نخست وزیر هند از آسمان خود شد.

پاکستان مانع عبور هواپیمای نخست وزیر هند از آسمان خود شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، دولت اسلام آباد درخواست دهلی نو مبنی بر عبور هواپیمای حامل نخست وزیر این کشور از آسمان خود را رد کرد.

گزارش ها حاکی است نارندار مودی نخست وزیر هند که میخواهد برای شرکت در جلسات سازمان ملل راهی آمریکا گردد قصد داشت از آسمان پاکستان عبور کند.

به همین دلیل مسئولین هندی مکاتبه ای با دستگاه های ذی ربط پاکستانی داشتند ولی دولت اسلام آباد با عنوان اینکه شرایط بحرانی در کشمیر مانع همکاری با هند است این درخواست دهلی نو را رد کرد.

پیش از این نیز پاکستان مانع عبور هواپیمای حامل رئیس جمهور هند از آسمان خود شده بود. عدم صدور مجوز پرواز برای هواپیماهای هندی یا هواپیماهایی که به مقصد هند در پرواز هستند از سال گذشته و پس از شروع تنش میان اسلام آباد و دهلی نو شروع شد.

این اقدام ضررهای چند میلیارد روپیه ای برای شرکت هواپیمایی هند به همراه داشت و مسئولین دولت هند خواهان بازنگری اسلام آباد به تصمیم خود شده بودند.

دو ماه پیش پاکستان آسمان خود را به تمام پروازهای هندی گگردد ولی شروع حکومت نظامی در کشمیر توسط هند و حبس خانگی مردم باعث شد بازهم پاکستان آسمان خود را به روی پروازهای خاص هند ببندد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 441

به "پاکستان مانع عبور هواپیمای نخست وزیر هند از آسمان خود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان مانع عبور هواپیمای نخست وزیر هند از آسمان خود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید