وزیر نیرو از سدهای داریان و هیروی پاوه استان کرمانشاه بازدید کرد

به گزارش مجله گیتی رو، حمید چیت چیان در ادامه سفر های خود به استان های غربی چون آذربایجان غربی و افتتاح طرح حفاری مکانیزه انتقال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه، امروز چهارشنبه وارد شهرستان پاوه استان کرمانشاه شد و از سدهای در دست احداث این شهرستان بازدید کرد.

وزیر نیرو از سدهای داریان و هیروی پاوه استان کرمانشاه بازدید کرد

در این بازدید که جمعی از مسئولین استانی چیت چیان را همراهی می کردند در جریان فرایند احداث دو سد داریان و هیروی شهرستان پاوه نهاده شد.

وی در ادامه از فرایند اجرای پروژه عملیات نجات بخشی چشمه بل که از چشمه های تاریخی و دارای اهمیت در بحث گردشگری منطقه و در محوطه سد داریان نهاده شده است بازدید کرد.

به گزارش مجله گیتی رو، سد داریان از سدهای خاکی در حال احداث در شهرستان پاوه بوده که با هدف تامین آب شرب، فراوری و تامین برق استان کرمانشاه در حال ساخت بوده و اجرای آن 4000 اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را در پی دارد که تا به امروز 1000 نفر آن مشغول به فعالیت شده اند.

هم چنین سد هیروی نیز که هم اکنون در مراحل نهایی ساخت بوده و به زودی به مرحله آبگیری می رسد از جمله سدهای در دست احداث در شهرستان پاوه بوده که با هدف حاصلخیزی اراضی کشاورزی نقاط گرمسیری استان های کرمانشاه، ایلام و بخشی از خوزستان در دست اجرا نهاده شده است و با اجرای آن حدود 65 درصد از اراضی مناطق مذکور قابلیت کشت آبی را خواهند داشت.

عملیات نجات بخشی چشمه بل نیز از جمله پروژه هایی است که پس از احداث سدهای مذکور در منطقه به درخواست سازمان محیط زیست مطرح شده و هم اکنون در حال اجرا است تا این چشمه تاریخی به عنوان یک میراث طبیعی حفظ گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 886

به "وزیر نیرو از سدهای داریان و هیروی پاوه استان کرمانشاه بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو از سدهای داریان و هیروی پاوه استان کرمانشاه بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید