واکنش انصارالله به تحریم دو مقام این جنبش از سوی آمریکا

به گزارش مجله گیتی رو، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به اقدام اخیر دولت آمریکا در تحریم دو تن از مسئوولان این جنبش ،گفت که آمریکا نه تنها به دنبال توقف جنگ نیست بلکه به دنبال فرسایشی کردن آن است.

واکنش انصارالله به تحریم دو مقام این جنبش از سوی آمریکا

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و رئیس هیئت صنعاء در مذاکرات صلح یمن گفت که آمریکا از یک سو دم از صلح یمن می زند، از سوی دیگر اقدام به تحریم می کند.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا (با این سیاست یک بام و دو هوا) در واقع خودش را محکوم می کند و نشان داده که به دنبال توقف جنگ یمن و لغو محاصره نیست، بلکه خواستار فرسایشی کردن و تشدید اوضاع بحران انسانی است.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن پیش از این نیز گفته بود که هیچ پیشرفت واقعی در مواضع دولت آمریکا برای سرانجام جنگ علیه یمن دیده نشده است.

جو بایدن که همواره ادعای تغییر سیاست خارجی دولت متبوعش در قبل یمن را دارد، دیروز دو تن از فرماندهان جنبش انصارالله یمن را در لیست تحریمی این کشور قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: منصور السعدی فرمانده نیروی دریایی و احمد علی احسن الحمزی فرمانده نیروی هوایی انصارالله به لیست تحریم های آمریکا اضافه شدند.

آندریا گاکی مدیر دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد که افراد تحریم شده در بحران انسانی یمن نقش دارند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا دیشب در بیانیه ای اظهار داشت که این دو فرمانده انصارالله را به دلیل انجام حملات موشکی و پهپادی اخیر به خاک عربستان تحریم کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود تأکید کرد که در صورت ادامه حملات صنعاء به عربستان، واشنگتن به مجازات رهبران حوثی ادامه خواهد داد.

عبدالوهاب المحبشی بامداد چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت که تحریم شخصیت های یمنی توسط آمریکا، تاثیری بر سیاست های مستقل یمن ندارد. این تحریم ها که بیشتر، نشانه شکست توطئه و تجاوز نظامی بود، تاثیری در تصمیم گیری های حاکمیتی سیاسی و نظامی یمن ندارد.

وی بیان نمود: از سوی دیگر این تحریم ها هیچ تاثیر واقعی ندارد زیرا رهبران انصارالله، پس انداز، سرمایه گذاری و منافعی زیر دست آمریکا ندارند که احساس نگرانی کنند.

ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تا به امروز هزاران یمنی کشته و آواره شده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1641

به "واکنش انصارالله به تحریم دو مقام این جنبش از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش انصارالله به تحریم دو مقام این جنبش از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید