هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و گرد و غبار

به گزارش مجله گیتی رو، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در چهار استان و خیزش گرد و غبار در پنج استان کشور طی فردا (13 خردادماه) هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و گرد و غبار

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد آورده است: رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر فردا (13 خردادماه) موجب وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان های زنجان، قزوین، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان می گردد و تا چهارشنبه (14 خردادماه) ادامه دارد. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی آسیب به تاسیسات گلخانه ها، برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها دور از انتظار نیست.

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد شدید و وقوع گرد و غبار فردا (13 خردادماه) در استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و اصفهان روی می دهد که افزایش غلظت گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی را در پی دارد. در این شرایط نسبت به خودداری از تردد غیرضروری در فضای باز به ویژه بچه ها و افراد سالمند، تحکیم سازه های سبک شهری و روستایی، پرهیز از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و اجتناب از صعود به ارتفاعات توصیه می گردد.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1129

به "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و گرد و غبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و گرد و غبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید