نوری رئیس کمیته ورزش انجمن اهدای عضو ایران شد

به گزارش مجله گیتی رو، رئیس کمیته ورزش انجمن اهدای عضو ایران گفت: انجمن اهدای عضو ایران در سال 1394 تاسیس شده و کارهای ارزشمندی در جهت فرهنگسازی مبحث اهدای عضو در ایران اجرا شده است.

نوری رئیس کمیته ورزش انجمن اهدای عضو ایران شد

میترا نوری، رئیس کمیته ورزش انجمن اهدای عضو ایران در گفت وگو با مجله گیتی رو گفت: انجمن اهدای عضو ایران در سال 1394 تاسیس شده و کارهای ارزشمندی در جهت فرهنگ سازی مبحث اهدای عضو در ایران اجرا شده است.

نوری تاکید نمود: اولین احتیاج زیرساختی، فرهنگسازی است. کوشش ما این است که با استفاده از ظرفیت اجتماعی جامعه ورزش کشور بتوانیم در راستای فرهنگ سازی اهدای عضو در ایران گام های موثری برداریم. در یک طرف عمل پیوند اعضای تیم پیوند و پزشکان هستند اما قسمت اعظم این قضیه به عزیزان اهدا کننده باز می شود.

وی گفت: مهمترین عامل، کوشش فراگیر و هم افزایی سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در نهادینه سازی این فرهنگ معنوی در جامعه و تبیین این فعالیت ها به عنوان یک افتخار و غرور ملی در میان مردم است و انشالله به جایی خواهیم رسید که هر ایرانی یک کارت اهدا عضو داشته باشد.

نوری توضیح داد: البته در حال حاضر چهره های ورزشی بسیاری نظیر علی پروین، حمید استیلی، حمید درخشان، غلام رضا عنایتی، فرشاد پیوس و ....سفیر اهدای عضو هستند. اما با شکل گیری کمیته ورزش اهدای عضو ایران انشالله شاهد همراهی و حضور حداکثری جامعه ورزش کشور خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 802

به "نوری رئیس کمیته ورزش انجمن اهدای عضو ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری رئیس کمیته ورزش انجمن اهدای عضو ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید