نماینده ساری: با هجوم مسافران به شهرهای شمالی، فاجعه انسانی رخ می دهد

به گزارش مجله گیتی رو، رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: چند ماه است که در شرایط خاصی هستیم و اگر دولت تصمیمی مبنی بر ممنوعیت سفر یا محدودیت تردد می گیرد، باید بر دستوراتش نظارت کند.

نماینده ساری: با هجوم مسافران به شهرهای شمالی، فاجعه انسانی رخ می دهد

منصور علی زارعی کننده مردم ساری در مجلس در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و تصمیم مردم برای سفر گفت: مردم مازندران بسیار مهمان دوست هستند اما متأسفانه از سال گذشته خاطره خوبی ندارند. دولت نیز تجربه خوبی در کنترل تردد نداشته است. دولت دستور عدم تردد می دهد اما این دستورات چندان عملیاتی نمی شود. هم اکنون انبوهی از مردم برای دریافت برگه مجوز تردد در شهرهای شمالی در فرمانداری تهران صف کشیده اند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه چند ماه است که ما در شرایط خاصی هستیم، شرح داد: شرایط بازار ما ملتهب شده است و ترددها و افزایش بیماری مسائل ما را چند برابر می کند. اگر دولت تصمیمی مبنی بر ممنوعیت سفر یا محدودیت تردد می گیرد، باید بر دستوراتش نظارت کند. اگر مسافران به شهرهای شمالی هجوم بیاورند، فاجعه انسانی رخ می دهد. پیام من به وزارت کشور و ستاد مبارزه با کرونا این است که مصوبات را اجرایی و بر نحوه اجرا نظارت کنند.

رئیس مجمع کنندگان استان مازندران با بیان اینکه امکانات بهداشتی و درمانی مسافران استان مازندران به اندازه ظرفیت و جمعیت مازندران است، گفت: وقتی مسافرت ها به این منطقه زیاد می شود، عملا در ارائه امکانات خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی به مشکل برخواهیم خورد. کشور ما به خودی خود در تأمین دارو مشکل دارد. از مردم می خواهم که با یک مسافرت به ظاهر ساده، مشکل بر مشکل نیفزایند.

زارعی در خاتمه تأکید کرد: به نظرم ستاد مبارزه با کرونا باید هر چه سریع تر طی یک بررسی کارشناسی بفهمد که چه زمانی باید کنترل عبور و مرور برقرار شود. این ستاد باید کیفیت و کمیت محدودیت را تعیین کند. امیدواریم که نوروز 1400 بگذرد و اتفاق ناگواری برای هیچ یک از مردم ایران نیفتد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1596

به "نماینده ساری: با هجوم مسافران به شهرهای شمالی، فاجعه انسانی رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده ساری: با هجوم مسافران به شهرهای شمالی، فاجعه انسانی رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید