نتایج دومین مرحله وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان معین شد

به گزارش مجله گیتی رو، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از تعیین شدن واجدین شرایط دریافت دومین مرحله وام ضروری 10 میلیون تومانی این صندوق اطلاع داد.

نتایج دومین مرحله وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان معین شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران؛ محمود مرتضایی فرد با اعلام این خبر گفت: در دومین مرحله ثبت نام اینترنتی دریافت وام ضروری 10 میلیون تومانی، حدود 325 هزار نفر درخواست خود را ثبت کردند که پس از آنالیز های لازم و اولویت بندی های صورت گرفته، 129 هزار و 750 نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند که اسامی آنها در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اعلام شده است.

مرتضایی فرد گفت: عزیزان بازنشسته و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق که در اردیبهشت ماه اقدام به ثبت نام اینترنتی نموده بودند از هم اکنون می توانند به وسیله درگاه خدمات الکترونیک صندوق و با وارد کردن مشخصات لازم شامل شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره بانک صادرات از نتیجه درخواست خود باخبر شوند.

وی همچنین گفت: در این مرحله نیز مانند مرحله نخست، واجدین شرایط در شش نوبت براساس اولویت ها دسته بندی شدند که هر در هر نوبت مبلغ وام به حساب حدود 22 هزار نفر از واجدین شرایط که براساس اولویت ها معین شده اند، در بانک صادرات واریز خواهد شد.

مرتضایی فرد با بیان اینکه زمان پرداخت هر نوبت قطعی نیست و بستگی به بانک عامل دارد گفت: به طور معمول خاتمه هر ماه نسبت به پرداخت تسهیلات نوبت مربوطه اقدام خواهد شد. زمان پرداخت نخستین نوبت وام ضروری در این مرحله در صورت تامین منابع لازم از سوی بانک احتمالاً خاتمه خرداد ماه یا اوایل تیرماه 1400 است و مابقی نوبت ها در ماه های پس از آن پرداخت می گردد.

وی با اشاره به متقاضیانی که از میان دریافت کنندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده اند، گفت: همانطور که برای مرحله نخست نیز اعلام شد، ورثه پسر که در سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند، وظیفه بگیران تک ورثه ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم امسال برای آنان صادر نشده باشد و رکوردهایی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده باشد، چهار دسته ای هستند که در ابتدا از لیست واجدان شرایط حذف شده اند.

مرتضایی فرد در ادامه گفت: پس از حذف این چهار گروه، تمامی متقاضیان باقی مانده بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت بندی شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1763

به "نتایج دومین مرحله وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج دومین مرحله وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید