نامزد ریاست سیا: باید یک راهبرد جامع در قبال ایران داشته باشیم

به گزارش مجله گیتی رو، گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای ریاست سازمان سیا اظهار داشت که کشورش باید یک راهبرد جامع در قبال ایران داشته باشد که مهار برنامه هسته ای ایران تنها بخشی از این راهبرد است.

نامزد ریاست سیا: باید یک راهبرد جامع در قبال ایران داشته باشیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ویلیام برنز گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز چهارشنبه در جلسه آنالیز صلاحیت خود در کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا از لزوم اتخاذ یک راهبرد جامع در قبال ایران سخن گفت.

برنز در پاسخ به سؤالی درباره اینکه دولت بایدن باید چه رویکردی را در قبال ایران اتخاذ کند، گفت: نظر من همواره این بوده است که کلید مقابله با تهدیدات مختلفی که امروز از جانب ایران وجود دارد، این است که یک راهبرد جامع در قبال ایران داشته باشیم که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای تنها بخشی از آن است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه کرد: این راهبرد جامع باید با اقدامات تهدیدآمیز ایران، از توسعه موشک های بالستیک و فعالیت های بی ثبات کننده منطقه ای گرفته تا مسائل حقوق بشری، مقابله کند.

ویلیام برنز ادامه داد: ما همچنین باید به این واقعیت توجه داشته باشیم که حتی اگر ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای بازگردد، همان طور که رئیس جمهور بایدن گفته است که او نیز آماده است چنین کاری را انجام دهد، آن گاه ما باید طبق گفته وزیر بلینکن [وزیر خارجه آمریکا] از این توافق به عنوان سکویی برای اعمال محدودیت های طولانی تر و قوی تر بر برنامه هسته ای ایران و مهار سایر فعالیت های تهدیدآمیز ایران استفاده کنیم.

وی توضیح داد: من می دانم که گفتن این حرف ساده تر از انجام دادن آن است، اما به نظر من این باید راهبرد واضح ما باشد. اگر صلاحیت من تأیید گردد، نقش من این خواهاد بود که بهترین اطلاعات لازم برای دنبال کردن این راهبرد را در اختیار سیاستگذاران قرار دهم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1597

به "نامزد ریاست سیا: باید یک راهبرد جامع در قبال ایران داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد ریاست سیا: باید یک راهبرد جامع در قبال ایران داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید