نادر فلاح در مصاحبه با خبرنگاران: زمین گرم وقت مردم را هدر نمی دهد، نقش منفی وجود ندارد

به گزارش مجله گیتی رو، سعید نعمت الله بارها ثابت نموده که استاد دیالوگ های خاص است، اما او با اولین سریالی که ساخته است و این شب ها از شبکه سه سیما پخش می گردد، لحنی متفاوت از کارهای قبلی اش را تجربه می نماید.

نادر فلاح در مصاحبه با خبرنگاران: زمین گرم وقت مردم را هدر نمی دهد، نقش منفی وجود ندارد

با ما همراه باشید و درباره تابستان در کانادا بیشتر بدانید.

تعداد بازدید : 59

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

به گزارش خبرنگاران، سعید نعمت الله بارها ثابت نموده که استاد دیالوگ های خاص است چه آنوقتی که زیر هشت را می نوشت، چه زمانی که با نگارش مدینه و مادرانه همه را میخکوب داستانش کرد.

اما او با اولین سریالی که ساخته است و این شب ها از شبکه سه سیما پخش می گردد، لحنی متفاوت از کارهای قبلی اش را تجربه می نماید. حالا که زمین گرم در همین ابتدای پخش بیش از آنچه تصور میشد مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است با نادر فلاح بازیگر نقش راسخ مرجان گفت و گو نموده ایم که در ادامه می خوانید.

*شاهد پخش سریال زمین گرم هستیم، دعوت به همکاری تان برای بازی در نقش راسخ مرجان چگونه رخ داد؟

-خب، من در سریال عقیق سابقه همکاری با آقای نعمت الله را داشتم. البته در آنجا ایشان فیلمنامه نویس بودند. برای بازی درسریال سرزمین گرم هم با توجه به کیفیت خوب متن و محتوای مفیدی که داشت دیگر دلیلی نمی ماند که بخواهم آن را رد کنم.

*خود نقش راسخ مرجان چه ویژگی ها و جذابیت هایی داشت؟

-راسخ، کارکتر چندان اخلاق مداری نیست و بارها تاکید می نماید که جز خانواده و به خصوص فرزندانش چیزی برایش مهم نیست. او برای تامین فرزندانش دست به هر کاری می زند و البته در نهایت تاوان این طرز تفکرش را هم می دهد. بالاخره نمی گردد هرطور که می خواست زیست و دست به هر کاری زد صرفا به این بهانه که خانواده ام برایم مهم هستند.

*تضادی که این شخصیت با سایر اعضای خانواده اش دارد از کجا ناشی می گردد؟

-او تضاد رفتاری و فکری را با تمام اعضای خانواده اش ندارد. راسخ دو پسر دارد که نقش هایشان را کامران تفتی و صادق برقه ای بازی می نمایند. در طول داستان می بینیم که او یکی از پسرانش را با خود همراه می نماید، اما پسر دیگرش که صالح است و با عملکرد پدرش مخالف، راه جداگانه ای را می رود و با این وجود به دلیل حسن اخلاقی که دارد هیچوقت دست از حمایت پدرش برنمی دارد. قصه این سریال بیشتر حالت پدر و پسری دارد.

*معمولا برای بازی در نقش منفی چه نکاتی را در نظر می گیرید؟

-از نظر من نقش منفی وجود ندارد. صرفا اختلاف نگاه است و حالا این اختلاف نگاه متعاقبا شخصیت های مختلفی هم می آفریند. نگاهی که به دنیا مثبت می نگرد در زندگی به دنبال خیر است و نگاهی که دنیا را جایی برای کسب منافع شخصی اش می بیند دنبال خیر نیست. بنابراین من به عنوان یک بازیگر سعی می کنم که طبق مطالعات و دیده هایم در جامعه لحن و طرز نگاه و حالت راه رفتن و... دیگران را ببینم و طبق دیده هایم شخصیت های مختلف را در بازی اجرا کنم.

*با کامران تفتی و صادق برقعی به عنوان پسرانتان در این سریال چقدر قبل از فیلمبرداری تعامل و همفکری داشتید؟

-با صادق اولین بار بود همبازی می شدم، اما با کامران سالهاست که دوستم. ضمن اینکه با خانم مرجان شیرمحمدی هم که اینجا نقش عروس ام را بر عهده داشت سکانس های مشترک زیادی باهم داشتیم. در طول کار با وجود اینکه فیلمنامه کاملی در اختیارمان بود، اما به ضرورت قبل از هر سکانسی می نشستیم با هم گپ می زدیم برآیند نظراتمان را به کارگردان می گفتیم و در نهایت سعی می کردیم بهترین را جلوی دوربین ببریم.

*سعید نعمت الله فیلمنامه نویسی است که به داشتن وسواس زیاد در کار شهرت دارد. از آنجا که زمین گرم اولین کار ایشان به عنوان کارگردان است، سبک کارگردانی، شیوه هدایت بازیگران، نوع دکوپاژ و کلا کارگردانی ایشان را چطور دیدید؟

-سعید سر صحنه بسیار حرفه ای و دقیق بود. به واسطه تسلطی که روی شخصیت ها و متن داشت خیلی دقیق ما را هدایت می کرد، در دریافت پلان ها بسیار وسواس داشت و کلا من هیچ جا احساس نکردم که با یک کارگردان کار اولی روبرو هستم. حتی خاطرم هست در سریال عقیق هم که ایشان فیلمنامه نویس بودند بنا به ضرورت به کارگردان، بهرنگ توفیقی یاری می کردندو از فضای کارگردانی چندان دور نبود.

*با پخش این سریال استقبال مخاطبان را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمی توان خیلی قطعی پیش بینی کرد. زبانی که این سریال بر اساس آن نوشته شده زبانی است که قبلا هم در کارهای سعید نعمت الله آن را دیده ایم و می دانم که برخی ها با این نوع زبان و چینش افعال و واژه ها در سریال عادت ندارد. چون فکر می نمایند زبانی که بر اساس آن سریال سازی می گردد باید زبان روزمره باشد . اما تمام بچه ها هر آنچه در توان داشتند را گذاشتند که سریالی بسازند که وقت مردم با دیدنش به هدر نرود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1280

به "نادر فلاح در مصاحبه با خبرنگاران: زمین گرم وقت مردم را هدر نمی دهد، نقش منفی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادر فلاح در مصاحبه با خبرنگاران: زمین گرم وقت مردم را هدر نمی دهد، نقش منفی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید