موافقت اعضای شورا با مناسب سازی مدارس دخترانه در آستانه مهر

به گزارش مجله گیتی رو، اعضای شورای شهر تهران با دو فوریت طرحی دوفوریتی مبنی بر مناسب سازی مدارس دخترانه موافقت کردند.

موافقت اعضای شورا با مناسب سازی مدارس دخترانه در آستانه مهر

به گزارش مجله گیتی رو، صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران یک طرح دو فوریتی از سوی ناهید خداکرمی - رئیس کمیته سلامت شورای شهر - با 16 امضا به هیأت رئیسه وصول شد و محسن هاشمی - رئیس شورای شهر - با بیان اینکه با توجه به تعداد امضاها این طرح در قالب دو فوریت مطرح خواهد شد، گفت: براساس این طرح شهرداری ملزم است که 20 درصد از ردیف بودجه حمایت از توسعه و تجهیز مدارس را به مناسب سازی مدارس دخترانه در مناطق 22 گانه اختصاص دهد.

خداکرمی در بیان جزئیات طرح پیشنهادی خود با بیان اینکه 76 درصد از دختران تهرانی از کمبود ویتامین D رنج می برند،اظهارکرد: این افراد مادران آینده هستند و به کلسیم و ویتامین D احتیاج دارند.

وی با بیان اینکه نور آفتاب بهترین منبع تأمین ویتامین D است، گفت: بسکمک از مدارس غیرانتفاعی شرایطی برای مدارس دخترانه ایجاد کرده اند که در محیطی باز و مناسب به ورزش بپردازند اما در بسکمک از مدارس دخترانه دولتی به دلیل مشرف بودن ساختمان های اطراف نمی توان زمینه مناسبی را برای در معرض آفتاب قرار دادن دختران ایجاد کرد.

خداکرمی با اشاره به اینکه بسکمک از دخترانی که در مدارس دولتی درس می خوانند توان پرداخت شهریه های زیادی ندارند،اظهارکرد: از اعضای شورای شهر درخواست می شود که به دو فوریت این طرح رأی مثبت دهند تا در فرصت باقی مانده تا مهرماه بتوانیم اقدامات مناسبی را انجام دهیم.

به گزارش مجله گیتی رو، مهندس الویری در مخالفت با دو فوریت گفت: من با اصل طرح موافق هستم اما باید جزئیات و اعداد و ارقام آن مشخص شود.

شهربانو امانی در دفاع از دو فوریت با بیان اینکه نیمی از زنان و دختران شهرمان به اعضای شورای فعلی رأی دادند و خواهان تغییر ریل مدیریت شهری و توجه به آنان هستند،اظهارکرد: ما فکر می کردیم که زنگ خطر در مغز آقایان صدا کرده و شاخک های آن ها تکان خورده است که باید شرایط بهتری را در فضاهای آموزشی برای زنان و دختران ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه سال تحصیلی هستیم و بهتر است که هر چه سریع تر مناسب سازی مدارس را آغاز کنیم، گفت: شما پدر هستید و می دانید که دختران به ویتامین و کلسیم بیشتر از بقیه افراد احتیاج دارند.

به گزارش مجله گیتی رو، محسن هاشمی در پاسخ به این تذکر به شوخی گفت: برای ویتامین گیری روش های زیادی است و ربطی به زن و مرد ندارد.

مجید فراهانی در مخالفت با دو فوریت گفت: من با محتوای طرح موافق هستم اما در مورد دو فوریت آن باید بگویم که شهرداری تهران پنج درصد از عوارض شهرسازی را به صورت سیستماتیک به آموزش و پرورش می دهد و برای بهسازی مدارس نیز به صورت سالانه به آموزش و پرورش کمک می کند اما این موضوع باید در کمیسیون ها بررسی شود تا ابعاد آن مشخص شود.

به گزارش مجله گیتی رو، خلیل آبادی در موافقت با این طرح اظهارکرد: پیشنهاد می شود که به صورت پایلوت یک مدرسه در هر منطقه تا مهرماه مناسب سازی شود.

در نهایت با رأی 16 تن از اعضای شورای شهر دو فوریت این موضوع به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 413

به "موافقت اعضای شورا با مناسب سازی مدارس دخترانه در آستانه مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت اعضای شورا با مناسب سازی مدارس دخترانه در آستانه مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید