مصطفی مشخص: پولی کردن واکسن کرونا نشان دهنده ناکارآمدی است

به گزارش مجله گیتی رو، مصطفی تعیین با اشاره به نقدها وزیر بهداشت از ستاد کرونا درباره آزاد گذاشتن سفر های نوروزی و از سویی دیگر موافقت ایشان با برگزاری مراسم شب های قدر، بیان نمود: ضد و نقیض گویی و رفتار های دوگانه نشان دهنده ضعیف و سست بودن مبانی علمی و اخلاقی و غلبه رویکرد های پوپولیستی در یک مدیر اجرایی است که باعث بدآموزی برای جامعه و سلب اعتماد مردم از مسئولان و تصمیمات ایشان می گردد.

مصطفی مشخص: پولی کردن واکسن کرونا نشان دهنده ناکارآمدی است

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: یکی از اصلی ترین راهبرد های مدیریت در بحران کرونا، ضرورت و توان بهره گیری از تمامی ظرفیت های کشور در بخش های دولتی، سازمان های غیردولتی، بخش خصوصی و به ویژه هماهنگی در میان دستگاه های اجرائی است.

هر کدام از اعضای ستاد ملی کرونا باید جوابگوی تصمیمات ستادی باشند

مشخص اضافه کرد: دلیل اصلی تشکیل ستاد ملی مشاخصه با کرونا با مسئولیت رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت نیز ایجاد هماهنگی و همکاری در بین وزارتخانه های عضو ستاد به منظور سیاستگذاری، برنامه ریزی و اقدام سریع برای کنترل همه گیری بوده است.

وی اظهار داشت: بنابراین طبیعی است که هر کدام از اعضای ستاد ملی علاوه بر وظایف و اختیارات قانونی خود، باید جوابگوی تصمیمات ستادی که خود در آن مشارکت داشته است، هم باشند.

در صورت تعارض مصوبه ستاد با سلامت مردم، وزیر بهداشت باید استعفا می داد

رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: حال اگر تصمیمی در ستاد گرفته گردد که در تعارض با وظایف و اختیارات قانونی وزیر بهداشت باشد و یا آن تصمیم از نظر کارشناسی نادرست تشخیص داده می گردد، وزیر محترم باید تذکر می داد و از تصویب آن جلوگیری می کرد و اگر در موردی مصوبه ستاد بر خلاف مصالح جامعه و مثلا در تعارض با سلامت مردم بود و علیرغم نظرات کارشناسی او تحمیل شده بود، آقای وزیر می تواند به صورت شفاف از خود سلب مسئولیت کند و استعفا دهد، هیچ نیازی هم به متهم کردن دیگران و فرافکنی مسائل و مسئولیت ها وجود ندارد.

ماجرای واکسن پاکبان ها نمونه شاخص فساد و فقدان اخلاق در مدیریت است

مشخص در واکنش به ماجرای واکسیناسیون بعضی اعضای شورای شهر و عوامل شهرداری در بعضی استان ها به جای پاکبان ها و همچنین فرایند واکسیناسیون، گفت: این مسائل نمونه شاخص و مصداقی از فساد و فقدان اخلاق در مدیریت است که موجب تاسف و مستوجب برخورد قاطع قانونی است.

وی اضافه کرد: عوامل زمینه ساز اینگونه رفتار های مشمئز کننده و غیراخلاقی، نبود منطق علمی، عدالت و شفافیت در مشخص اولویت های توزیع و تزریق واکسن و اعمال نظارت بر اجرای دقیق آن ها است.

احساس مسئولیت در قبال نجات جان شهفرایندان با خرید فوری واکسن استاندارد

مشخص ادامه داد: خوشبختانه در عصر اینترنت و فضای مجازی، حق نظارت عمومی بر عملکرد مسئولان بیش از پیش واقعیت خود را نشان می دهد و در شرایط وخیم مرگ و میر روزانه صد ها تن به علت کرونا، حداکثر تدبیر و برنامه ریزی و احساس مسئولیت در قبال نجات جان شهفرایندان از سوی دولت و حاکمیت باید مشاهده گردد که موثرترین راه آن خرید فوری و ده ها میلیونی واکسن های استاندارد و انجام واکسیناسیون عمومی بصورت رایگان است.

وی در خاتمه گفت: احراز آخرین رتبه های واکسیناسیون در سطح جهانی و یا پولی و طبقاتی کردن واکسن کرونا نشان دهنده ضعف اخلاق حرفه ای و ناکارآمدی در مدیریت بحران این کشور و مردم است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1712

به "مصطفی مشخص: پولی کردن واکسن کرونا نشان دهنده ناکارآمدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفی مشخص: پولی کردن واکسن کرونا نشان دهنده ناکارآمدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید