مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای مدرنا این هفته شروع می گردد

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، به گفته سازمان دنیای بهداشت در حال حاضر در سراسر دنیا 25 واکسن بالقوه ویروس کرونا در مراحل آزمایش بالینی هستند.

مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای مدرنا این هفته شروع می گردد

یکی از این واکسن ها در آمریکا و توسط مرکز تحقیقات واکسن در انستیتو ملی بهداشت آلرژی و بیماری های عفونی این کشور با همکاری شرکت مدرنا توسعه یافته است.

پیش بینی می گردد مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن در هفته جاری شروع گردد. طبق تخمین ها بیش از 30 هزار نفر در این مرحله آزمایش بالینی شرکت می نمایند تا قدرتی که واکسن برای مقابله با ویروس کرونا ایجاد می نماید، آنالیز گردد. همچنین طبق اطلاعات موجود، در مرحله سوم آزمایش بالینی دوز متوسط واکسن یعنی 100 میکروگرم به افراد تزریق خواهد شد.

این واکسن با استفاده از mRNA توسعه یافته است.

نتایج مرحله اول آزمایش بالینی واکسن در اواسط ماه جولای در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده است. این تحقیق نشان داد دوزهای مختلف واکسن در داوطلبان واکنش ایمنی بدن را می انگیزد. همچنین هرچه میزان دوز بالاتر باشد، واکنش ایمنی بدن انسان نیز بیشتر خواهد بود.

البته طبق نتایج این پژوهش بیش از نصف شرکت نمایندگان در آزمایش بالینی با عوارض جانبی مانند خستگی، لرز، سردرد، درد ماهیچه ای و درد در محل تزریق روبرو شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1220

به "مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای مدرنا این هفته شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای مدرنا این هفته شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید