محرومیت سنگین بیخ گوش پرسپولیس

به گزارش مجله گیتی رو، با وجود اینکه مهدی رسول پناه، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرده که شکایت برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش باعث نخواهد شد این باشگاه با مسئله ای روبرو شود، اما به نظر می رسد این شکایت ها تبعات بسیاری برای پرسپولیسی ها خواهد داشت و این احتمال وجود دارد که با بسته شدن پنجره نقل وانتقالات و حتی کسر امتیاز روبرو شوند.

محرومیت سنگین بیخ گوش پرسپولیس

رأیی که فیفا برای برانکو گفت قطعی و لازم الاجرا است و پرسپولیس قطعا نمی تواند از طریق فیفا نسبت به رای اعتراض کند. تنها راهی که برای این باشگاه مانده شکایت به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) است، اما برای شکایت به این دادگاه هم باشگاه پرسپولیس باید 84 هزار دلار هزینه کند. 42 هزار دلار از این مبلغ مربوط به پرونده برانکو است و 42 هزار دلار دیگر هم برای پرونده دستیاران خارجی این مربی و تا زمانی هم که باشگاه پرسپولیس این مبلغ را نپردازند دادگاه حکمیت ورزش به شکایت این باشگاه رسیدگی نخواهد کرد.

با توجه به اینکه 84 هزار دلار (حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان) رقم کمی نیست و مدیران پرسپولیس هم شانس کمی برای پیروزی در دادگاه حکمیت ورزش برای خود قائل هستند بعید است در خصوص رأی فیفا به این دادگاه شکایت کنند. از طرف دیگر مهلتی که فیفا به باشگاه پرسپولیس داده بود تا با برانکو و دستیارانش به مصالحه برسند دوشنبه هفته جاری به انتها رسید و با این اوصاف این باشگاه در خطر کسر امتیاز و همینطور بسته شدن پنجره جابجایی است. در چنین شرایطی که مهلت فیفا به پرسپولیسی هم به انتها رسیده حتی اگر این باشگاه معوقات برانکو را هم پرداخت کند باز هم نمی تواند از خطر محرومیت از نقل وانتقالات و همینطور کسر امتیاز رهایی پیدا کند، درست شبیه همان اتفاقی که برای طارمی رخ داد و باشگاه پرسپولیس با محرومیت از جابجایی روبرو شد.

باید دید مدیران پرسپولیس که درگیر مسائل و حاشیه های زیادی هستند می توانند از این شرایط سختی که به خاطر شکایت برانکو دچار آن شده اند به سلامت عبور کنند یا خیر، هر چند برای انجام این کار باید تلاش زیادی انجام دهند تا بتوانند این مشکل بزرگ را حل کنند.

منبع: میزان

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1104

به "محرومیت سنگین بیخ گوش پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت سنگین بیخ گوش پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید