ماجرای ورود بانک ها به فروش سهام عدالت چیست؟

به گزارش مجله گیتی رو، سعید اسلامی درمورد ورود بانک ها به فروش سهام عدالت شرح داد: در شورای عالی بورس این موضوع مطرح شد که بسیاری از مشمولان سهام عدالت، مخصوصا در شهرستان های دور افتاده به شعب کارگزاری ها دسترسی ندارند، بنابراین مصوب شد که فعلا بعضی شعب بانک ها بتوانند بعضی خدمات را به دارندگان سهام عدالت ارائه نمایند.

ماجرای ورود بانک ها به فروش سهام عدالت چیست؟

وی ادامه داد: زیرا بعضی بانک ها کارگزاری دارند و اقدامات نهایتا به وسیله کارگزی ها انجام می گردد. هدف این مصوبه دسترسی دادن به همه مردم بود. باید توجه داشت که حدود 50 میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و بسیاری از افراد تا به امروز تجربه ورود به بورس را نداشتند و در مناطقی هستند که شعبات کارگزاری ها در آنجا توسعه پیدا نکرده است. اگرچه درحال حاضر هزار شعب کارگزاری در سرتاسر کشور وجود دارد اما بعضی افراد دسترسی ندارند.

این عضو شورای عالی بورس با تاکید بر اینکه شعب بانک هایی که دارای کارگزاری هستند می توانند خدماتی را برای سهام عدالت به مشمولین ارائه دهند، اظهار کرد: ممکن است دارندگان سهام عدالت بخواهند سهام خود را پس از آزادسازی بفروشند، این افراد باید کد بورسی بگیرند و به کارگزار مراجعه نمایند. البته هفته گذشته مصوب شد خدمات اخذ کد بورسی به صورت غیرحضوری انجام گردد. حتی فرایند احراز هویت نیز به زودی به صورت الکترونیکی طی خواهد شد اما ممکن است مشولان به به خدمات کارگزاری ها احتیاج پیدا نمایند.

بر اساس این گزارش، امروز رئیس جمهور با تاکید بر لزوم فراهم شدن شرایط برای فروش سهام عدالت به سهل ترین وجه ممکن، به مصوبه روز سه شنبه شورای عالی بورس اشاره نمود و گفت: راضی شدم که شورای عالی بورس دیروز تصویب کرد که بانکها می توانند در این زمینه به یاری بیایند؛ هر کسی که خواست سهام خود را بفروشد، می تواند به بانک مورد علاقه خود وکالت دهد و آن بانک در روز مقرر در بورس سهام فرد را می فروشد و پول آن را به صاحب سهام بازمی گرداند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1117

به "ماجرای ورود بانک ها به فروش سهام عدالت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای ورود بانک ها به فروش سهام عدالت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید