قیمت هر شانه تخم مرغ 31 هزار تومان است

به گزارش مجله گیتی رو، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: هم اکنون میانه قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 15 هزار و 200 تا 15 هزار و 300 تومان معادل شانه ای حداکثر 31 هزار تومان است.

قیمت هر شانه تخم مرغ 31 هزار تومان است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون میانه قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 15 هزار و 200 تا 15 هزار و 300 تومان معادل شانه ای حداکثر 31 هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه گرانفروشی تخم مرغ در مغازه ها ارتباطی به مغازه داران ندارد، اضافه نمود: دولت قیمت مصوب تخم مرغ بر مبنای نرخ تمام شده تولید را باید محاسبه کند که متاسفانه مسئولان به رغم پیگیری های مکرر، نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند .

نبی پور از کاهش تولید تخم مرغ خبر داد و گفت: گرچه آماری و اطلاعاتی از افت تولید وجود ندارد، اما مرغدار ناگریز به کشتار مرغ با وزن بالای 90 هفته است چرا که به گله با سن بالا نهاده تعلق نمی گیرد.

این مقام مسئول قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را بالای 18 هزار تومان گفت و اضافه نمود: با توجه به افزایش قیمت کارتن، شانه، ریز مغذی ها مرغداران با زیان در فروش رو به رو هستند .

وی قیمت کنونی هر کیلو ذرت در بازار سیاه را 4 هزار و 600 تا 4 هزار و 700 تومان و کنجاله سویا 8 هزار تومان گفت و گفت: در شرایط فعلی قیمت شانه و کارتن لحظه ای در حال افزایش است به طوری که قیمت کنونی یک کیلو شانه و تخم مرغ 15 هزار و 600 تومان است که از نرخ مصوب خود تخم مرغ بالاتراست.

نبی پور تولید روزانه تخم مرغ را 2 هزار و 600 تا 2 هزار و 800 تن گفت و اضافه نمود: بنابر آمار سرانه مصرف تخم مرغ به ازای هر نفر 11 کیلوست که با احتساب 85 میلیون نفر جمعیت رقمی حدود 900 هزار تن تخم مرغ در سال مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالیکه بالای یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید می شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: گر چه تولید تخم مرغ در ماه های تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان کم است، اما در آذر، دی، بهمن و اسفند به طور چشمگیری افزایش می یابد.

به گفته وی، علی رغم آنکه از فروردین ماه بارها به دولت، مجلس و مسئولان وزارت جهاد خواستار اصلاح قیمت مصوب شدیم، اما نرخ از آذر سال گذشته تا به امروز تغییری نداشته است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با بیان اینکه صادرات تخم مرغ کماکان در حال انجام است، گفت: بنابر آمار از ابتدای سال 6 هزار تن تخم مرغ صادر شده است که به رغم تصویب کاهش تعرفه به 2 هزار تومان، این موضوع محقق نشده است.

این مقام مسئول در خاتمه درباره آینده بازار تخم مرغ شرح داد: با توجه به آنکه از سیاست دولت تازه بی اطلاع هستیم، پیش بینی دقیقی راجع به بازار نمی توان داشت، هر چند با حذف ارز ترجیحی و نبود نقدینگی کافی برای مرغدار و مصرف کننده آینده روشنی پیش رو نیست، اما به طور کلی آینده بازار به سیاست و استراتژی دولت بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1821

به "قیمت هر شانه تخم مرغ 31 هزار تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت هر شانه تخم مرغ 31 هزار تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید