فرصت سوزی در زمینه تسهیل صادرات را نمی پذیریم

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با انتقاد از تاخیر در فرایند اجرای طرح جامع گمرک پرویزخان، گفت: فرصت سوزی در زمینه تسهیل صادرات و فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز آن را نمی پذیریم.

فرصت سوزی در زمینه تسهیل صادرات را نمی پذیریم

هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان که امروز (7 دی) برگزار شد، از تاخیر در اجرای طرح جامع گمرک پرویزخان انتقاد کرد و گفت: اینکه با گذشت یازده ماه این پروژه فقط هفت درصد پبشرفت دارد، پذیرفتنی نیست.

به گزارش مجله گیتی رو، بازوند ادامه داد: یک ماه بعد از کلنگ زنی طرح جامع گمرک پرویزخان، از این پروژه بازدید داشتم و اعلام کردم پیمانکار توانمند نیست و باید خلع ید شود، اما تعللی که در این زمینه صورت گرفت فرایند کار را به تاخیر انداخت.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از شیوه عملکرد پیمانکار این پروژه، اظهار کرد: اینکه بارندگی و سرما مانع اجرای کار شده، قابل قبول نیست.

بازوند گفت: در برخی پروژه های عمرانی پیمانکاران علی رغم مطالبات زیاد هنوز پای کار هستند، اما در این پروژه پیمانکار خوب کار نمی کند و سروقت هم پول می گیرد و این یعنی پیمانکار رانتی است و از نظر ما باید تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اهمیت صادرات و فراهم کردن زیرساخت های آن خصوصا در شرایط کنونی تحریم ها، اضافه کرد: نمی توانیم به این شکل کار کنیم و بعد بگوییم کار جهادی و انقلابی انجام دادیم.

ساختار صادرات محصولات کشاورزی ظرف 10 روز اصلاح شود

استاندار کرمانشاه همچنین از مسائل صادرات محصولات کشاورزی در مرزهای استان که گاهی باعث هدررفت و فاسد شدن محصولات می شود هم یاد کرد و ادامه داد: این امر نشان می دهد در زمینه مدیریت صادرات کالا با طرف عراقی چندان هماهنگ نیستیم.

بازوند خواستار ورود پررنگ اتاق بازرگانی و بخش خصوصی به این موضوع شد و مطرح نمود: باید ظرف 10 روز آینده این فرایند به صورت ساختاری اصلاح شود.

وی همچنین از عدم واگذاری اراضی به متقاضیان احداث سردخانه و انبار برای صادرات محصولات کشاورزی در مرزها هم انتقاد کرد و گفت: بارها متقاضیان به ما مراجعه کردند و از مسائل عدم واگذاری زمین چه در منطقه ویژه اقتصادی و چه در محدوده گمرک گلایه داشتند.

استاندار کرمانشاه بر لزوم حل هرچه سریع تر این معضل تاکید کرد و یادآور شد: دستگاه های نظارتی و سازمان بازرسی باید همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.

سرمایه گذار خارجی تاییده شده را همه جانبه حمایت می کنیم

بازوند اشاره ای هم به موضوع حضور سرمایه گذاران چینی در استان داشت و اظهار کرد: سرمایه گذار خارجی که به تایید بانک مرکزی و سازمان سرمایه گذاری خارجی رسیده یک فرصت استثنایی برای ما است که نباید آن را از دست بدهیم.

وی از حمایت همه جانبه مدیران استان از سرمایه گذاران تایید شده خبر داد و اضافه کرد: مدیران نیز باید وقت خود را صرف حمایت و تسهیل شرایط برای این سرمایه گذاران کنند و درگیر مسال غیرکارشناسی نشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 760

به "فرصت سوزی در زمینه تسهیل صادرات را نمی پذیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت سوزی در زمینه تسهیل صادرات را نمی پذیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید