شهردار کرمان هشدار داد: بند خاکی ده بالا پر شده و احتمال سرریز آب این سد خاکی وجود دارد

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران/کرمان شهردار کرمان گفت: بند خاکی ده بالا پر شده و احتمال سرریز آب این سد خاکی وجود دارد؛ بنابراین، شهرداری کرمان برای جلوگیری از هجوم آب از طرف بند خاکی ده بالا، فعالیت خود را در این محدوده شروع کرده، اما نیازمند همکاری سایر دستگاه ها هستیم.

شهردار کرمان هشدار داد: بند خاکی ده بالا پر شده و احتمال سرریز آب این سد خاکی وجود دارد

سیدمهران عالم زاده عصر امروز در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان کرمان به بارندگی های اخیر و بارندگی احتمالی در روزهای آینده اشاره کرد و گفت: علاوه بر آب گرفتگی درون شهر، در خارج از شهر هم دچار مشکل هستیم.

شهردار کرمان اضافه نمود: علی رغم اینکه طی سال های اخیر کانال های مختلفی اجرا و پمپ های ثابت در شهر کرمان نصب شده است، اما به دلیل مسطح بودن و وسعت زیاد شهر کرمان، در هنگام بارندگی با مشکل آب گرفتگی در سطح معابر روبه رو می شویم.

وی با بیان این که در بارندگی اخیر، 24 تانکر شهرداری در نقاط مختلف شهر مشغول فعالیت بودند، گفت: از طرف سایر دستگاه ها نیز 6 تانکر برای جمع آوری روان آب های حاصل از بارندگی به کمک شهرداری کرمان آمد، اما انتظار ما با توجه به شرایط آب گرفتگی معابر و خانه های شهروندان، بیش از این است.

شهردار کرمان به تکمیل ظرفیت دریاچه بلدالامین اشاره کرد و گفت: با توجه به پر شدن ظرفیت این دریاچه به دلیل بارندگی های اخیر، باید ماشین آلات دستگاه های اجرایی برای افزایش ظرفیت این دریاچه به کمک شهرداری کرمان فرستاده شود.

عالم زاده اضافه نمود: بند خاکی ده بالا هم پر شده و احتمال سرریز آب این سد خاکی وجود دارد؛ بنابراین، شهرداری کرمان برای جلوگیری از هجوم آب از طرف بند خاکی ده بالا، فعالیت خود را در این محدوده شروع کرده، اما نیازمند همکاری سایر دستگاه ها هستیم.

وی ادامه داد: هم اکنون، با کمبود امکانات و ماشین آلات سنگین روبرو هستیم و از سایر دستگاه های اجرایی و نظامی درخواست داریم که در این زمینه با شهرداری کرمان همکاری کنند.

به گزارش مجله گیتی رو، معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان هم در این نشست با اشاره به پر شدن سد خاکی ده بالا گفت: علی رغم اینکه سد خاکی ده بالا، خارج از حریم و محدوده شهر است، اما برای جلوگیری از هجوم آبِ پشتِ این سد به داخل شهر، از صبح امروز مشغول انجام عملیات عمرانی برای استحکام بخشی به این سد و هدایت آب هستیم.

محمدعلی قنبری اضافه نمود: ضرورت دارد هرچه سریع تر برای این سد، سرریز احداث شود تا بتوانیم آب اضافه پشت سد را به به طور مطلوب هدایت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1047

به "شهردار کرمان هشدار داد: بند خاکی ده بالا پر شده و احتمال سرریز آب این سد خاکی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار کرمان هشدار داد: بند خاکی ده بالا پر شده و احتمال سرریز آب این سد خاکی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید