شرکتهای بیمه حاضر به جبران کامل خسارت به محموله های وارداتی نیستند

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران می گویدبا وجود پرداخت حق بیمه های گزاف، متأسفانه در صورت واردشدن خسارت به محموله کالاهای وارداتی؛ شرکتهای بیمه هیچ گونه تعهدی را نسبت به جبران کامل خسارت به عهده نمی گیرند و به نوعی پرداخت حق بیمه کالاهای وارداتی، عوارض واردات و به تعبیری، وظیفه و تعهد واردکننده و به مثابه دین به شرکت بیمه، محسوب می گردد.

شرکتهای بیمه حاضر به جبران کامل خسارت به محموله های وارداتی نیستند

به گزارش اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیور ایران، علیرضا شریفی عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیور ایران اظهار کرد: متأسفانه شرکت های بیمه خسارتی را که به واردنمایندگان نهاده های دامی در جهت تأمین کالا وارد می گردد، به صورت کامل پرداخت نمی نمایند.

وی اضافه کرد: براساس قوانین تجاری، واردنمایندگان ملزم هستند که کالاهای خود را از مبدا تا مقصد بیمه نمایند و البته واردنمایندگان نیز علاقمند به پوشش ریسک خود توسط شرکتهای بیمه هستند ولی این بیمه صرفاً باید توسط شرکت های بیمه داخلی صورت بگیرد.

عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیور ایران اضافه کرد: با وجود پرداخت حق بیمه های گزاف، متأسفانه در صورت واردشدن خسارت به محموله کالاهای وارداتی؛ شرکتهای بیمه هیچ گونه تعهدی را نسبت به جبران کامل خسارت به عهده نمی گیرند.

شریفی توضیح داد: عملکرد شرکت های بیمه در قبال واردنمایندگان کالا به نحوی است که پرداخت حق بیمه کالاهای وارداتی به نوعی عوارض واردات و به تعبیری، وظیفه و تعهد واردنماینده و به مثابه دین به شرکت بیمه، محسوب می گردد و شرکتهای بیمه در صورت ورود خسارت به واردنمایندگان حاضر به جبران کامل خسارت آنها نیستند.

عضو اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیور ایران اعلام نمود: با توجه به پرداخت حق بیمه و خساراتی که به واردنمایندگان در جهت تأمین کالای اساسی مورد احتیاج کشور تحمیل می گردد ضروری است تا شرکت های بیمه نسبت به انجام وظایف و تعهدات خود در قبال بیمه گذاران اقدام نمایند و برای تحقق این امر احتیاج به تغییر رویکرد در فعالیت شرکت های بیمه ای کشور است.

وی یادآورشد: اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیورایران مساله عدم پایبندی شرکتهای بیمه ای به تعهداتی که در قبال بیمه گذاران دارد را به وسیله سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان، بیمه مرکزی و شورای رقابت پیگیری می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1442

به "شرکتهای بیمه حاضر به جبران کامل خسارت به محموله های وارداتی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای بیمه حاضر به جبران کامل خسارت به محموله های وارداتی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید