ریابکوف: تمام کوشش خود را برای راه چاره های مناسب درباره برجام به کار خواهیم بست خبرنگاران

به گزارش مجله گیتی رو، معاون وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه گفت که این کشور تمام کوشش خود را برای ایجاد راهکار های مناسب درباره توافق هسته ای با ایران به کار خواهد بست.

ریابکوف: تمام کوشش خود را برای راه چاره های مناسب درباره برجام به کار خواهیم بست خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه گفت که کشورش حداکثر کوشش خود را برای ایجاد راه چاره های مناسب درباره توافق هسته ای با ایران را به کار خواهد بست و این موضوع نیازمند اراه سیاسی بزرگی است.

وی که با خبرگزاری اسپوتنیک درباره نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش صحبت می کرد، گفت: مسکو به عنوان یکی از اعضای برجام، تمام کوشش خود را برای ایجاد راه چاره های مناسب به کار خواهد بست و تحقق این موضوع نیز نیازمند کوشش های زیادی است.

از سوی دیگر میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در پایتخت اتریش را موفقیت آمیز توصیف کرد.

وی در این خصوص در توییتی نوشت: نشست کمیسیون مشترک برجام موفقیت آمیز بود. دو گروه در سطح کارشناسی (درباره برداشته شدن تحریم ها و مسائل هسته ای) موظف شدند اقدامات ملموسی را که باید از سوی واشنگتن و تهران برای احیای کامل برجام اتخاذ گردد، شناسایی نمایند. این گروه ها بلافاصله شروع به کار کردند.

دور نخست نشست حضوری کمیسیون مشترک برجام که در گراند هتل شهر وین در حال برگزاری است، با توافق برای ادامه رایزنی ها در سطح کارشناسی انتها یافت.

بر اساس توافق اجرا شده، دو نشست کارشناسی موازی بین اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه برطرف تحریم و هسته ای تشکیل شد. این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در مورد جنبه های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش نمایند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام تأکید کرد: برطرف تحریم های آمریکا، اولین و ضروری ترین اقدام برای احیای برجام است و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد به محض برطرف تحریم ها و پس از راستی آزمایی آن، اقدامات جبرانی هسته ای خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام برگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1658

به "ریابکوف: تمام کوشش خود را برای راه چاره های مناسب درباره برجام به کار خواهیم بست خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: تمام کوشش خود را برای راه چاره های مناسب درباره برجام به کار خواهیم بست خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید