رفع محدودیت های برقی صنایع از 11 بهمن

به گزارش مجله گیتی رو، سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر برق کشور تامین است و محدودیت هایی که در برخی از صنایع اعمال شده است نیز تا دوشنبه 11 بهمن ماه برطرف خواهد شد.

رفع محدودیت های برقی صنایع از 11 بهمن

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه محدودیت های صنایع برای جلوگیری از کمبود در تأمین سوخت نیروگاه ها و براساس توافقنامه ها عملیاتی شده است افزود: طبق برنامه ریزی اجرا شده باید تا 30 درصد از میزان مصرف صنایع محدود می شد که فقط 20 درصد محقق شده است.

وی با بیان اینکه 2000 تا 2500 مگاوات محدودیت در صنایع اعمال شده است گفت: برق بخش عمده ای از صنایع از جمله صنایع فلزی مانند مس و آلومینیوم با محدودیت روبرو نیست البته صنایع دیگری مانند کاشی، خودرو سازی، مترو و نقلیه نیز کمبودی ندارند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در حال حاضر برق کشور تأمین است و محدودیت هایی که در برخی از صنایع اعمال شده است نیز تا دوشنبه 11 بهمن ماه برطرف خواهد شد.

رجبی مشهدی گفت: هفته گذشته به دلیل ایجاد وقفه در تأمین گاز و سوخت نیروگاه برای مدیریت شرایط مجبور به اعمال محدودیت برخی صنایع شدیم که این برنامه با همکاری وزارت صمت و طبق اولویت بندی اجرا شده است.

وی افزود: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی دمای هوا در حال افزایش است که این موضوع سبب کاهش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری خواهد شد بنابراین تأمین سوخت نیروگاه ها با محدودیت روبرو نیست و به همین دلیل محدودیت اعمال شده در برخی از صنایع از دوشنبه برطرف خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2089

به "رفع محدودیت های برقی صنایع از 11 بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع محدودیت های برقی صنایع از 11 بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید