راهنمایان گردشگری سطح بندی می شوند

به گزارش مجله گیتی رو، معاون گردشگری گفت: داشتن اطلاعات تخصصی الزامات راهنمایان است و ملاک سطح بندی نیست.

راهنمایان گردشگری سطح بندی می شوند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید

به گزارش مجله گیتی رو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد، ولی تیموری، روز پنجشنبه 14 آذر در مجمع راهنمایان گردشگری استان یزد گفت: می توان بر اساس ترجمه استاندارد های شغل راهنمای 2012 اتحادیه اروپا راهنمایان را سطح بندی کرد.

او اضافه کرد: داشتن اطلاعات و دانش تخصصی از الزامات راهنمایان گردشگری است و ملاک سطح بندی قرار نمی گیرد، بلکه می توان علاقه، ابتکار عمل، تجربه و... را ملاک سطح بندی قرار داد.

تیموری با بیان این که راهنمایان قشر باسواد جامعه گردشگری هستند، اظهار کرد: هیچ چیز برای یک راهنما بدتر از این نیست که پاسخ سوال گردشگر خود را نداند.

معاون گردشگری نبود راهنمای مجاز در کنار تور گردشگری را تخلف دانست و ادامه داد: این آیین نامه بعد از 40 سال، در سال 94 بروز شد و به دنبال آن حضور راهنما در کنار گروه های گردشگری الزام قانونی اعلام شد.

او اضافه کرد: اگر در مقصد گردشگری امنیت وجود نداشته باشد به تبع آن گردشگری وجود نخواهد داشت، کشور ما در میان منطقه پرحاشیه و اغتشاشات بین المللی قرار گرفته ولی همچنان یک منطقه سبز امنیتی است و ما باید حساسیت دستگاه های امنیتی را درک کنیم.

او ادامه داد: به دلیل اینکه به راهنما به عنوان یک شغل نگاه نمی گردد و آن را یک فعالیت می دانند نمی توان برای آن بیمه جداگانه در نظر گرفت اما پیگیر رفع کردن مسائل بیمه راهنمایان هستیم .

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 679

به "راهنمایان گردشگری سطح بندی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایان گردشگری سطح بندی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید