دولت نیکاراگوئه به دنبال گفتگوهای جدید با اپوزیسیون

به گزارش مجله گیتی رو، دولت نیکاراگوئه اظهار داشت مذاکراتی را با هدف از سرگیری گفتگوهای متوقف شده در پی خشونت های سیاسی در کشور با اپوزیسیون شروع نموده است.

دولت نیکاراگوئه به دنبال گفتگوهای جدید با اپوزیسیون

به گزارش مجله گیتی رو، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در نتیجه درگیری های خشونت آمیز سال گذشته میلادی در نیکاراگوئه بیش از 300 تن کشته شدند.

دولت دانیل اورتگا، رئیس جمهوری نیکاراگوئه اعلام نموده که با گروهی از تجار بخش خصوصی و با حضور اعضای کلیسای کاتولیک درباره از سرگیری گفتگوها درباره مسائل مهم به گفتگو پرداخته است.

در بیانیه دولت نیکاراگوئه آمده است: ضرورت درک برای شروع مذاکرات به وسیله یک اقدام مهم، جدی و جامع تأیید شده است.

هنوز تعیین نیست که چه کسانی از بخش خصوصی در این نشست حضور داشتند اما کاردینال لئوپولدو برنس و اسقف نونچیو والادمار استانیسلاو سومرتاگ در این نشست حضور داشتند.

کاردینال برنس گفت که اورتگا و روزاریو موریو، معاون قدرتمند رئیس جمهوری نیکاراگوئه که همسر اورتگا نیز است، در کنار کارلوس پلاس، از تاجران قدرتمند و با نفوذ نیکاراگوئه و نمایندگانی از دو بانک خصوصی در این نشست حاضر شدند.

این کاردینال کلیسای کاتولیک ادامه داد: این یک گفتگو نبود. این یک ملاقات بود که تاجران می خواستند با رئیس جمهوری داشته باشند. آنها به دیدارها ادامه می دهند و در صورتیکه از کلیسا دعوت نمایند، آماده حضور در آن است.

اپوزیسیون نیکاراگوئه می گویند آماده گفتگو هستند اما پیش شرط هایی را برای دولت مطرح نموده اند که شامل آزادی بیش از 700 زندانی سیاسی، تکمیل آزادی برای رسانه ها و تجمعات و ممنوعیت فعالیت شبه نظامیان حامی دولت است که در کنار نیروهای امنیتی سال گذشته میلادی در سرکوب خشونت آمیز علیه اپوزیسیون حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 236

به "دولت نیکاراگوئه به دنبال گفتگوهای جدید با اپوزیسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت نیکاراگوئه به دنبال گفتگوهای جدید با اپوزیسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید