دستور شروع انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان

به گزارش مجله گیتی رو، وزیر کشور طی بخشنامه ای دستور شروع انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را صادرکرد.

دستور شروع انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان

به گزارش ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وزیر کشور طی بخشنامه ای به فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه استان های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم دستور آغاز انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را صادرکرد.

متن کامل بخشنامه وزیر کشور به شرح ذیل می باشد:

فرمانداران محترم مراکز حوزه های انتخابیه استان های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم

سلام علیکم

در اجرای ماده 5 قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و ماده 79 آیین نامه اجرایی آن، امور اجرایی انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز شنبه مورخ 09-09-98 آغاز می شود؛ و در روز جمعه مورخ 02-12-98 اخذ رأی به عمل خواهد آمد.

با عنایت به اینکه هیأت های اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه و هیأت های اجرایی حوزه های فرعی باید همزمان از روز یکشنبه مورخ 10-09-98 حداکثر در مدت پنج روز تشکیل شوند، مقتضی است براساس قانون، آیین نامه اجرایی و دستورالعمل مربوطه و درچارچوب برنامه زمانبندی انتخابات و بخشنامه های صادره از سوی ستاد انتخابات کشور نسبت به تشکیل هیأت اجرایی و سایر مراحل قانونی اقدام لازم را به عمل آورده و نتیجه اقدامات را به ستاد انتخابات کشور منعکس نمایید. ضمناًً اضافه می شود که داوطلبان نمایندگان اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شخصاً و یا بوسیله نماینده خود که کتبا معرفی شده باشد می توانند از روز جمعه مورخ 15-09-98 تا سرانجام روز پنجشنبه مورخ 21-09-98 جمعاً به مدت 7 روز به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه (فرمانداری مرکز استان) یا به وزارت کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. این بخشنامه به منزله دستور آغاز انتخابات تلقی می شود؛ بنابراین وصول آن را طبق فرم شماره (1-ب) سریعاً از طریق سامانه جامع انتخابات به ستاد انتخابات کشور اعلام نمایید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 669

به "دستور شروع انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور شروع انتخابات اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید