در برترین رستوران های هنگ کنگ چه بخوریم؟؟

به گزارش مجله گیتی رو، هنگ کنگ (Hong Kong) نام منطقه ای در جنوب چین است که بخشی از این کشور محسوب شده و به صورت خود مختار اداره می گردد. جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوان و فرهنگ مردم این جزیره باعث شده تا هنگ کنگ به یکی از مقاصد مهم توریستی دنیا تبدیل شد. اگر قصد سفر به این شهر را دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. ما در این جا قصد داریم برترین غذاهای هنگ کنگ را به شما عزیزان معرفی کنیم. بعلاوه خواهیم گفت چه غذایی را در چه رستورانی میل کنید تا برایتان دوست داشتنی تر باشد. پس با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید برای معرفی برترین رستوران های هنگ کنگ...

در برترین رستوران های هنگ کنگ چه بخوریم؟؟

در هنگ کنگ چه غذاهایی بخوریم؟

هنگ کنگ تنوع غذایی بالایی دارد و غذاهای هنگ کنگی در بین گردشگران به عنوان غذاهایی خوش طعم شناخته شده و هواداران فراوانی دارند. اگر بار اولتان است که به این شهر سفر می کنید، بهتر است اطلاعاتی در خصوص برترین غذاهای هنگ کنگ و محتویات آن ها داشته باشید تا بتوانید انتخاب درست تری را از منوی برترین رستوران های هنگ کنگ انجام دهید. بعلاوه باید بدانید که چه رستورانی برای غذاخوردن مناسب تر است. آگاهی از قیمت غذاهای و هزینه رستوران ها نیز می تواند یاری زیادی به شما بکند. پس ادامه این مطلب را بخوانید.

سوپ نودل و کوفته ماهی

یکی از معروف ترین و برترین غذاهای هنگ کنگ که پیشنهاد می شود حتما در این شهر نوش جان کنید، سوپ نودل و کوفته ماهی (Fish ball noodles) است. کوفته های این سوپ از سه نوع ماهی تهیه می شوند که یکی از آن ها، مارماهی است. شما در این سوپ انواع مزه های مختلف را در کنار هم خواهید داشت و این نکته یکی از جالب ترین مواردی است که در طعم این غذا وجود دارد.

سوپ نودل و کوفته ماهی یکی غذای سالم و سبک می باشد، از این رو مورد استقبال فراوان مردم و گردشگران قرار گرفته است. این غذای خوشمزه را می توانید از فروشگاه های این شهر نیز پیدا کنید. یکی از فروشگاه های هنگ کنگ که برترین نوع سوپ نودل و کوفته ماهی را با طعمی فوق العاده به مردم عرضه می نماید، فروشگاه هنگ کی (Hong kee) است. هنگ کی مخصوص فروش این نوع سوپ بوده و در بالای بازار بزرگ فروش ماهی قرار گرفته است.

اگر می خواهید این غذای خوشمزه را در یکی از رستوران های هنگ کنگ خوب نوش جان کنید، ما به شما رستوران وانگ لم کی چیو چو (Wong Lam Kee Chiu Chow) را پیشنهاد می کنیم. در این رستوران شما می توانید انواع نودل ها، گوشت ها، نان تست، کره بادام زمینی و بعلاوه چای شیر را نوش جان کنید. نودل و کوفته ماهی نیز در فهرست برترین و خوشمزه ترین غذاهای این رستوران قرار گرفته است. خوردن سوپ نودل و کوفته ماهی در این رستوران برای شما 30 تا 40 دلار هنگ کنگ هزینه دارد.

نودل وونتون

از دیگر انواع نودل های هنگ کنگی خوشمزه و پرطرفدار که در کشورهای آسیای جنوب شرقی نیز محبوبیت زیادی دارد، می توان به نودل وونتون (Wonton noodles) اشاره نمود. این نودل ترکیبی از نودل تخم مرغی، میگوی تازه، گوشت خوک، قارچ، آب گوشت یا مرغ و سبزیجات می باشد.

رستوران نودل بامبو کوان کی

یکی از برترین رستوران های هنگ کنگ است که همچنان نودل های تخم مرغی را به شیوه ای سنتی آماده می نماید. برای میل کردن نودل های این رستوران باید به آدرس چونگ شا وان، خیابان وینگ لانگ مراجعه نمایید. بامبو کوان همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10.30 شب آماده پذیرایی از مشتریان خود می باشد. هر کاسه نودل این رستوران نیز حدود 40 تا 50 دلار هنگ کنگ هزینه دارد.

نودل ماک

یکی از معروف ترین مکان ها برای خوردن نودل وونتون، این رستوران است که در بخش مرکزی، خیابان ولینگتون 77 قرار گرفته است. نودل ماک همه روزه از ساعت 11 صبح تا 9 شب باز بوده و هر کاسه نودل این رستوران نیز حدود 40 دلار هنگ کنگ هزینه دارد.

نودل فوری

اگر از دوستداران برترین غذاهای هنگ کنگ از نوع خیابانی هستید، می توانید نودل فوری (Insrant noodles) را در هنگ کنگ امتحان کنید. نودل فوری، بسیار معروف و پرطرفدار بوده و یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی این شهر محسوب می شود.

حال این سوال پیش می آید که این نودل خوشمزه را کجا بخوریم؟ ما به شما رستوران بینگ کی (Bing Kee) را پیشنهاد می دهیم. این رستوران یکی از قدیمی ترین مکان های هنگ کنگ است که در تای هنگ، خیابان شفرد 5 قرار داشته و همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 7 صبح تا 3.30 بعد از ظهر نودل های خوشمزه ای را برای علاقه مندان سرو می نماید. در بینگ کی علاوه بر نودل های فوری می توانید چای، کباب و گوشت خوک سرخ شده نیز سفارش دهید. قیمت نودل فوری در این رستوران نیز 20 تا 40 دلار هنگ کنگ می باشد.

برنج سرخ شده

برنج سرخ شده (curry fried rice) یکی از معروف ترین غذاهای هنگ کنگی است که از ترکیب موادی چون برنج پخته شده، تخم مرغ و ژامبون تهیه می شود. این مواد را با غذاهای دریایی در یک پلوپز ریخته و ادویه های مختلفی به آن اضافه می نمایند. این غذا باید با یک حرارت دقیق و مناسب پخته شود تا مزه طعم دهنده ها به خوبی با مواد ترکیب شود.

برترین برنج سرخ شده هنگ کنگ را می توانید در فست فود یوک کین (Yuk Kin Fast Food) از برترین رستوران های هنگ کنگ میل کنید. این فست فود در شئونگ وانگ خیابان تای پینگ شان 6، ساختمان پو وان قرار داشته و همه روزه به جز یکشنبه ها از ساعت 7 صبح تا 6 بعدازظهر به مشتریان سرویس می دهد. برنج سرخ شده یوک کین برای شما حدود 30 تا 50 دلار هزینه دارد. علاوه بر غذا، انواع غذاهای خیابانی دیگر نیز در این فست فود سرو می شود.

سبزیجات و بادمجان پخته شده

سبزیجات پخته شده از جمله غذاهای خوشمزه هنگ کنگی است که پیشنهاد می شود در این شهر حتما امتحان کنید. این غذا از ترکیب سبزیجات مختلف به همراه گوشت چرخ شده و ادویه جات تهیه می شود. سبزیجات و بادمجان پخته شده (Braised gai-lan or eggplant) یکی از این نوع غذاهاست.

رستوران چیونگ لی

یک رستوران خانوادگی است که انواع غذاهای خوشمزه هنگ کنگی در آن سرو می شود. اما سبزیجات پخته شده آن چیز دیگری است. این رستوران همه روزه از ساعت 11 صبح تا 2 بعد از نیمه شب باز بوده و هزینه یک پرس سبزیجات پخته شده آن حدود 50 تا 100 دلار هنگ کنگ می باشد.

چان کون کی

این رستوران در وسط شهر هنگ کنگ قرار داشته و غذاهای متنوع و خوشمزه ای را در منوی خود دارد. شما هرچه که بخواهید در این جا پیدا خواهید کرد. این رستوران همه روزه از ساعت 6 عصر تا ساعت 1 بعد از نیمه شب باز بوده و هزینه یک پرس سبزیجات پخته شده آن نیز حدود 50 تا 100 دلار هنگ کنگ می باشد.

پودینگ توفو

پودینگ توفو (Tofu pudding) یکی از معروف ترین غذاهای کشور بزرگ چین است که در منطقه ها مختلف آن طبخ شده و هواداران بسیاری نیز دارد. پودینگ توفو با نام douhua شناخته شده و از انواع دیگر توفوها، معروف تر می باشد. پودینگ توفو معمولا بعد از دیم سام خورده می شود. از این رو این غذا را می توانید در رستوران هایی که دیم سام سرو می نمایند، پیدا کنید.

رستوران دوئن کی

(Duen Kee) یکی از برترین رستوران هایی است که می توانیم برای خوردن پودینگ توفو به شما معرفی کنیم. این رستوران در خارج از شهر و در کوه چوئن لانگ قرار داشته و همه روزه از ساعت 6 صبح تا 2 بعدازظهر به مشتریان خود سرویس می دهد. قیمت غذاهای رستوران دوئن کی نسبت به هزینه رستوران های داخل شهر مقرون به صرفه تر می باشد از این رو می توانید با مبلغ 50 تا 100 دلار هنگ کنگی غذای بیشتری میل کنید.

ماهی بخارپز

ماهی بخارپز (Steamed fish) یکی از غذاهای خوشمزه هنگ کنگی است که آشپزان این شهر با مهارت و چیره دستی خاصی آن را آماده می نمایند. در تهیه این خوراک از سس ها و ادویه جات گوناگونی استفاده شده و غذایی خوش عطر و طعم طبخ می شود. در این جا دو رستوران را به شما معرفی می کنیم که می توانید خوشمزه ترین ماهی های بخار پز هنگ کنگ را در آن ها نوش جان نمایید.

یکی از این مکان ها، رستوران غذاهای دریایی یی هوپ آدرین فیش (Aberdeen Fish Market Yee Hope Seafood Restaurant) می باشد. در این رستوران انواع مواد خوراکی و خوشمزه دریایی به فروش می رسد. رستوران یی هوپ از ساعت 4 صبح تا 4 بعد از ظهر به مشتریان خود سرویس داده و هزینه آن نیز بستگی به نوع و مقدار سفارش شما دارد.

در رستوران وینگ کی (Wing Kee) نیز انواع غذاهای دریایی طبخ می شود، اما ماهی بخارپز آن از همه معروف تر است. این رستوران همه روزه از ساعت 6 بعد از ظهر تا 2 بعد از نیمه شب باز بوده و ماهی بخارپز آن نزدیک به 100 تا 200 دلار برایتان هزینه دارد.

ساندویچ تخم مرغ

ساندویچ تخم مرغ (Scrambled egg sandwich) یکی دیگر از ساندویچ های معروف هنگ کنگ است که خوردن آن را نباید از دست بدهید. البته این ساندویچ هواداران زیادی ندارد اما یک بار امتحان کردن آن قطعا مجذوب کننده است.

ساندویچ تخم مرغ را از چایخانه سان هانگ یوئن (Sun Hang Yuen) تهیه کنید. پیشنهاد می کنیم پس از صرف ساندویچ، یک چای لیمویی نیز سفارش داده و میل نمایید. سان هانگ یوئن به صورت شبانه روزی باز بوده و قیمت یک ساندویچ تخم مرغ در آن حدود 20 دلار هنگ کنگی می باشد. چای لیمو نیز 13 دلار هزینه دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2272

به "در برترین رستوران های هنگ کنگ چه بخوریم؟؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در برترین رستوران های هنگ کنگ چه بخوریم؟؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید