درخواست ترامپ از جانسون و فاراژ برای اتحاد در انتخابات انگلیس

به گزارش مجله گیتی رو، ترامپ بار دیگر با دخالت در امور داخلی دیگر کشورها از بوریس جانسون، رهبر حزب محافظه کار انگلیس و نایجل فاراژ، رهبر حزب برکسیت خواست در انتخابات پارلمانی این کشور با یکدیگر متحد شوند.

درخواست ترامپ از جانسون و فاراژ برای اتحاد در انتخابات انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از بوریس جانسون، نخست وزیر و رهبر حزب محافظه کار انگلیس و نایجل فاراژ، رهبر حزب برکسیت خواست در انتخابات پارلمانی با یکدیگر متحد شوند تا با تکمیل روند برکسیت باعث توسعه روابط تجاری میان واشنگتن و لندن در دوران پس از خروج از اتحادیه اروپا شوند.

ترامپ در پاسخ به این سوال که از چه کسی در انگلیس حمایت می نماید گفت: هم جانسون و هم فاراژ دوست من هستند، هر دوی آن ها را دوست دارم. اما در حال حاضر جانسون فرد مناسب تری برای نخست وزیری انگلیس است. اما چیزی که من ترجیح می دهم این است که جانسون و فاراژ متحد شوند و فکر می کنم این امکانپذیر است.

این در حالی است که نایجل فاراژ، رهبر حزب برکسیت انگلیس، از شرکت در انتخابات زودهنگام انگلیس انصراف داد.

وی علت این اقدام خود را داشتم زمان کافی برای تبلیغ علیه توافق دولت این کشور با اتحادیه اروپا درخصوص اجرای برکسیت و انجام بهترین خدمت به برکسیت اعلام نمود.

پیش تر فاراژ، در مورد انتخابات پیش از موعد دوازدهم دسامبر به بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور هشدار داد.

رهبر حزب برکسیت روز آدینه اعلام نمود برای به دست آوردن هر کرسی در انتخابات پیش از موعد دوازدهم دسامبر خواهد جنگید؛ مگر اینکه او توافق جدایی خود با اتحادیه اروپا را پس بگیرد و ائتلاف با احزاب هوادار برکسیت را بپذیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 532

به "درخواست ترامپ از جانسون و فاراژ برای اتحاد در انتخابات انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ترامپ از جانسون و فاراژ برای اتحاد در انتخابات انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید