خشن های دیدارهای استقلال-سپاهان، مدافع بااخلاقی که بداخلاق ترین شد

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران، استقلال و سپاهان امشب طی دیداری حساس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم می فرایند. در تقابل های گذشته دو تیم داوران 21 بار کارت قرمز از جیب خود خارج کردند و 19 بازیکن این 21 کارت را از داوران گرفته اند. در این میان سهم استقلالی ها 13 و سهم سپاهانی ها 8 کارت زرد که توسط 6 بازیکن گرفته شده است.

خشن های دیدارهای استقلال-سپاهان، مدافع بااخلاقی که بداخلاق ترین شد

اولین اخراجی

استقلال و سپاهان برای اولین بار در سال 1350 به مصاف هم رفتند و بازیهای دو تیم تا سال 1377 اخراجی نداشت. برای اولین بار در تاریخ تقابل های دو تیم، در ملاقاتی که در چارچوب لیگ آزادگان و به میزبانی سپاهان در اصفهان برگزار گردید، ادموند اختر در دقیقه 85 از زمین بازی اخراج شد تا نام این مهاجم پیشین و ارمنی آبی پوشان به عنوان نخستین بازیکن اخراجی در بازیهای دو تیم ثبت شود.

آبی پوشان در آن بازی که راهنمایی شان بر عهده ناصر حجازی بود، با تک گل محسن گروسی که در دقیقه 50 به ثمر رسید پیروز شدند.

آخرین اخراجی

آخرین بازیکن اخراجی دو تیم، آرش رضاوند هافبک آبی پوشان است که در آخرین تقابل آنها از زمین اخراج شد و اتفاقا آبی پوشان در آن بازی هم پیروز شدند. این بازی در تاریخ 11 مرداد و در چارچوب هفته بیست و هفتم رقابتهای لیگ برتر بوده است.

بیشترین اخراجی ها

در تاریخ ملاقاتهای دو تیم تنها 2 بازیکن 2 بار اخراج شده اند که هر دو بازیکن از سپاهان بودند. اولین بازیکنی که 2 بار طعم دریافت کارت قرمز در این بازی ها را چشید، احمد باغبانباشی مهاجم پیشین سپاهان بود و سپس فرشید طالبی مدافع و ملی پوش پیشین سپاهان در 2 بازی مقابل استقلال از زمین اخراج شد.

باغبانباشی هر 2 بار با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد و و فرشید طالبی یکبار با دریافت کارت قرمز مستقیم و یکبار هم با دریافت دو کارت زرد از زمین اخراج شد. طالبی با این آمار می تواند خشن ترین بازیکن در تاریخ تقابل های دو تیم باشد.

زودهنگام و دیر هنگام ترین اخراج

زودهنگام ترین اخراج در این ملاقاتها به ملاقات شصتم دو تیم باز می شود که در تاریخ 10 فروردین 92 و در مرحله نیمه نهایی جام حذفی برگزار گردید. در آن بازی فرشید طالبی در دقیقه 25 با کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد تا این زودهنگام ترین اخراج در تاریخ تقابل های دو تیم باشد.

این بازی با گلهای فرزاد حاتمی در دقیقه 64 برای استقلال و محمدرضا خلعتبری در دقیقه 42 برای سپاهان با نتیجه یک - یک به وقت اضافه و ضربات پنالتی رفت که سپاهانی در ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 4 پیروز شدند.

دیرهنگام ترین اخراج هم به بازی سی و نهم دو تیم باز می شود. این بازی در تاریخ 7 بهمن 1380 برگزار گردید و مربوط به اولین فصل از مسابقات لیگ برتر است که آبی پوشان با تک گل سید فراز فاطمی که در دقیقه 34 به ثمر رسید پیروز شدند. در آن بازی محمود فکری در دقیقه 93 از زمین اخراج شد که این دیرترین اخراج در تاریخ تقابل های دو تیم است.

اخراجی های استقلال

بازیکنان اخراجی استقلال مقابل سپاهان عبارتند از: ادموند اختر (قرمز مستقیم)، محمد خرمگاه (قرمز مستقیم)، سهراب بختیاری زاده (قرمز مستقیم)، فرزاد مجیدی، سیروس دین محمدی (قرمز مستقیم)، محمود فکری، علی سامره، امیر حسین صادقی (قرمز مستقیم)، اسماعیل شریفات، جواد نکونام (قرمز مستقیم)، خسرو حیدری، ایمان موسوی و آرش رضاوند.

اخراجی های سپاهان

بازیکنان اخراجی سپاهان مقابل استقلال عبارتند از: احمد باغبان باشی (2 بار و هر 2 بار قرمز مستقیم)، مجید بصیرت (قرمز مستقیم)، سهیل کرمی (قرمز مستقیم)، مهدی جعفر پور، فرشید طالبی (2 بار، یکبار قرمز مستقیم) و شجاع خلیل زاده.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1245

به "خشن های دیدارهای استقلال-سپاهان، مدافع بااخلاقی که بداخلاق ترین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشن های دیدارهای استقلال-سپاهان، مدافع بااخلاقی که بداخلاق ترین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید