خرید حمایتی زعفران از هفته آینده آغاز می شود

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی از آغاز خرید حمایتی زعفران از شنبه هفته آینده خبر داد.

خرید حمایتی زعفران از هفته آینده آغاز می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی با بیان این مطلب، اضافه کرد: زعفران نگین با قیمت 13 میلیون تومان و زعفران پوشال با قیمت 11 میلیون تومان مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی گفت: فرآیند خرید به این صورت هست که 30 درصد از مبلغ کل قرارداد در لحظه، خدمت کشاورزان عزیز تقدیم خواهد شد و 70 درصد الباقی در سه ماه بعد به کشاورزان پرداخت می شود.

خاوازی، قیمت مشخص شده را قیمت کارشناسی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت و اضافه کرد: گروه هایی که قیمت 18 تا 20 میلیون تومان برای رعفران مشخص کردند، هیچ کدام برای خرید ورود پیدا نکردند و یک سردرگرمی برای کشاورزان عزیز به وجود آوردند.

وی ادامه داد: اگر همان کسانی که قیمت های یاد شده را گفتند، آمادگی برای خرید داشته باشند، سازمان برنامه و بودجه، تسهیلات یک هزار میلیارد تومانی با سود 15 درصد در نظر گرفته است که تقدیم آنان خواهیم کرد تا با همان قیمت های اعلامی، زعفران کشاورزان را خریداری کنند و عملا دولت خود را کنار خواهد کشید.

وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: امسال حدود 550 زعفران در کشور تولید شود.

خاوازی درباره برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای پرهیز از خام فروشی رعفران گفت: بخش صنایع وزارت جهاد کشاورزی در حال پیگیری ورود ماشین آلات و راه اندازی کارخانه فرآوری کروسین هست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1375

به "خرید حمایتی زعفران از هفته آینده آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید حمایتی زعفران از هفته آینده آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید