خروج خوزستان از پیک بیماری ، پذیرش مبتلایان به کرونا در 2 بیمارستان اهواز

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مورد آخرین شرایط پذیرش مبتلایان به کرونا در بیمارستان های اهواز گفت: از روز گذشته اعلام کردیم که در بیمارستان سینا بیمار مبتلا به کرونا پذیرش نکنند. بیمارستان امیرالمونین(ع) و فاطمه الزهرا(س) نیز از چند روز پیش از چرخه کرونا خارج شده بودند.

خروج خوزستان از پیک بیماری ، پذیرش مبتلایان به کرونا در 2 بیمارستان اهواز

دکتر فرهاد ابول نژادیان در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در اعلام جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، در استان خوزستان شهرهای اهواز، آبادان و بهبهان نارنجی و مابقی شهرها زرد هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر همچنان فرایند کاهشی بیماری ادامه دارد اما باید مراقب باشیم زیرا ممکن است با یک غفلت، ناگهان این سیر نزولی تغییر جهت دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به تاثیر رعایت پروتکل های بهداشتی در کنترل بیماری، بیان نمود: در حال حاضر با وجود اینکه فرایند بیماری در همه استان ها کاهشی است اما در استان گیلان فرایند بیماری مجددا صعودی شده است بنابراین در هر استانی که مردم کمتر رعایت نمایند، فرایند بیماری صعودی می گردد و احتمال وقوع پیک های بعدی بیماری وجود دارد.

وی در مورد شرایط پذیرش و بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های اهواز گفت: از روز گذشته اعلام کردیم که در بیمارستان سینا بیمار مبتلا به کرونا پذیرش ننمایند. بیمارستان امیرالمومنین(ع) و فاطمه الزهرا(س) نیز از چند روز پیش از چرخه کرونا خارج شده بودند. در حال حاضر در اهواز، تنها بیمارستان رازی و بخش مراقبت ویژه بیمارستان گلستان در حال پذیرش بیماران مبتلا به کرونا هستند.

ابول نژادیان اضافه کرد: در بیمارستان رازی نیز، در حال حاضر یک پنجم ظرفیت بخش های عادی این بیمارستان در حال استفاده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه روز گذشته (شنبه) خوزستان از پیک بیماری خارج شد، توضیح داد: به محض اینکه از پیک بیماری خارج می شویم، سعی می کنیم تا حد امکان بیمارستان ها از چرخه کرونا خارج شوند تا مردم با اطمینان خاطر بیشتری به بیمارستان ها مراجعه و سایر خدمات را دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1469

به "خروج خوزستان از پیک بیماری ، پذیرش مبتلایان به کرونا در 2 بیمارستان اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج خوزستان از پیک بیماری ، پذیرش مبتلایان به کرونا در 2 بیمارستان اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید