خبرنگاران رییس شورای شهر کرج : کمبود آب کرج از سدها تامین گردد

به گزارش مجله گیتی رو، کرج - خبرنگاران - رییس شورای اسلامی شهر کرج از شرکت های آب منطقه ای و آبفای استان البرز خواست کمبود آب آشامیدنی کلانشهر کرج را از محل سدهای امیرکبیر و طالقان تامین نمایند.

خبرنگاران رییس شورای شهر کرج : کمبود آب کرج از سدها تامین گردد

اکبر سیلم نژاد روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: در این روزها شاهد قطعی آب در مناطقی از کرج و استان البرز هستیم که انتظار می رود دستگاه های اجرایی متولی با احداث تصفیه خانه های جدید ، این کمبود را از آب سدهای کرج و طالقان رفع کنند.

وی تاکید نمود که با توجه به محدودیت منابع آبی استان البرز ، روان آبها پساب ها برای مصارف فضاهای سبز مورد استفاده قرار گیرد و آب آشامیدنی به مصارف مردم برسد.

رییس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه افت شدید و قطعی مکرر آب به معضلی جدید تبدیل شده است، خواهان توسعه ظرفیت و احداث تصفیه خانه های جدید به منظور افزایش حق آبه از سدهای امیرکبیر و طالقان شد.

سلیم نژاد اضافه نمود: کنترل و مهار روان آبها، استفاده از آب خاکستری و آب باران برای مصارف غیر شرب و اجرای آمایش سرزمین از راهکارهای مدیریت منابع آبی است که عملیاتی شدن آنها را باید از نهادهای مربوطه مطالبه گری کرد.

وی از مردم خواست با توجه به قرار دریافت در فصل تنش آبی جهت صرفه جویی و استفاده بهینه از آب را در پیش بگیرند.

رییس شورای اسلامی شهر کرج گفت: تعویض تجهیزات قدیمی و فرسودگی زدایی از شبکه آبرسانی، مدیریت یکپارچه منابع آبی، تقویت منابع آبهای زیرزمینی، تقویت طرح های آبخیزداری و الزام نهادها به استفاده از آب های خاکستری در مصارف غیرشرب به ویژه آبیاری درختان و فضای سبز موضوعاتی هستند که شاید در نگاه نخست بدیهی به نظر برسند اما متاسفانه کم توجهی به این موارد شرایط کنونی را رقم زده است.

سلیم نژاد خاطر نشان کرد: مطالبه جدی شورای اسلامی شهر کرج از شرکت آب منطقه ای و آبفای استان اقدامات عملی برای توسعه ظرفیت و احداث تصفیه خانه های جدید است تا بستر تخصیص حق آبه بیشتر از سدهای امیرکبیر و طالقان فراهم گردد و در این راستا آمادگی هرگونه مشارکت برای گذر از شرایط تنش آبی وجود دارد.

اکنون سهم استان البرز از 2 سد امیر کبیر کرج و طالقان کمتر از 10 درصد است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1234

به "خبرنگاران رییس شورای شهر کرج : کمبود آب کرج از سدها تامین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس شورای شهر کرج : کمبود آب کرج از سدها تامین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید