خبرنگاران تغییر کاربری اراضی در دامغان تعقیب کیفری به همراه دارد

به گزارش مجله گیتی رو، سمنان- خبرنگاران- رئیس دادگستری دامغان گفت: موضوع پیگیری و نظارت بر اراضی ملی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است و بدون شک با تغییردهندگان کاربری اراضی ملی، برخورد قانونی شده و برای متخلف پرونده تخلف کیفری صادر می گردد.

خبرنگاران تغییر کاربری اراضی در دامغان تعقیب کیفری به همراه دارد

به گزارش خبرنگاران، علی خاکی روز شنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان دامغان که در محل دادگستری این شهر برگزار گردید، افزود: موضوع پیگیری و نظارت بر اراضی ملی در سند تحول قضایی دارای اهمیت ویژه است و به همین دلیل، اعطای مجوز در مورد تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی باید از سوی اداره جهاد کشاورزی صادر گردد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان های خدماتی از قبیل آب، برق و گاز باید قبل از اعطای انشعاب، نسبت به کسب مجوز اراضی استعلام لازم را بگیرند.

خاکی ادامه داد: در صورت مشاهده اعطای انشعاب از سوی این واحدها، با مسئولان مربوطه آن سازمان برخورد قانونی می گردد و تحت تعقیب کیفری قرار خواهند گرفت و علاوه بر مجازات های قانونی به انفصال از خدمات دولتی نیز محکوم می شوند.

وی اظهارداشت: اراضی ملی میراث ارزشمند و ودیعه الهی برای بشریت است و باید به صورت قانونی و صحیح در اختیار قانونمندان قرار گیرد و موجب برکات و بهره برداری برای همگان باشد.

خاکی افزود: همانگونه که در سند تحول قضایی بیان شده است، راهبرد جهت اصلی این سند، اصلاح و برطرف و تعقیب عاملان است.

رییس دادگستری دامغان گفت: زمین خوارانی که اراضی ملی را به صورت غیرقانونی به تصرف خویش گرفتند باید بدانند به موجب قانون آن اراضی در اولین فرصت برطرف تصرف شده و بدون هیچ تخفیفی، عاملان آن نیز تحت تعقیب کیفری قرار می گیرند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1590

به "خبرنگاران تغییر کاربری اراضی در دامغان تعقیب کیفری به همراه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تغییر کاربری اراضی در دامغان تعقیب کیفری به همراه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید