خبرنگاران تعاونی کشتارکن ها در خراسان رضوی تشکیل شد

به گزارش مجله گیتی رو، مشهد- خبرنگاران- رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: شرکت تعاونی کشتارکن ها با عضویت 45 کشتارکن , با سرمایه گذاری چهار میلیارد ریال در استان تشکیل شده است.

خبرنگاران تعاونی کشتارکن ها در خراسان رضوی تشکیل شد

ایرج ناصری مقدم روز دوشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی اضافه نمود: راه اندازی تعاونی کشتارکن ها باعث ساماندهی کشتار دام و طیور، برعهده دریافت بخشی از عرضه محصول در بازار و جلوگیری از کشتار دام و طیور توسط کشتارکن های فاقد مجوز می گردد و با راه اندازی این تعاونی، مجوز کشتار به کشتارکن هایی داده می گردد که عضو این تعاونی باشند.

وی با اشاره به نقش تعاون روستایی در کنترل قیمتها در بازار ادامه داد: همه کالاهای عرضه شده توسط این سازمان در استان 10 تا 15 درصد کمتر از نرخ سایر کالاهاست که به عنوان مثال جعبه خرمای 30 هزار تومانی به قیمت 23 هزار تومان و برنج 40 هزار تومانی به قیمت 29 هزار تومان در مراکز فروش این سازمان عرضه می گردد.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی درباره افزایش قیمت موز در بازار نیز گفت: این محصول کالایی وارداتی است با این حال برای کاهش قیمت و عرضه آن به قیمت مناسب در بازار، سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی ورود خواهد نمود.

ناصری با اشاره به فعالیت 40 روستا بازار در خراسان رضوی گفت: تا انتها سال 40 روستا بازار دیگر در استان راه اندازی می گردد که ضروری است در سامانه توزیع کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار سهمیه ای از این کالاها به روستابازارها نیز اختصاص یابد.

رییس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز با اشاره به مصوبه تبدیل 20 درصد از سهمیه شکر خانوار استان به قند در این نشست گفت: سهمیه شکر ستاد تنظیم بازار کشور برای بخش خانوار به طور کامل در استان جذب شده است که از این میزان 950 تن مربوط به مشهد بوده و در کارخانجات در حال بسته بندی است.

حمیدرضا رجوعی اضافه نمود: هم اینک هیچ حواله ای از شکر و روغن، خارج از سامانه توزیع کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار خراسان رضوی صادر نمی گردد و از زمان راه اندازی این سامانه سهمیه کالاهای طرح تنظیم بازار فروشگاه های عظیم و زنجیره ای استان به شدت کاهش یافته است.

وی ادامه داد: سامانه توزیع کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار خراسان رضوی دارای سه بخش فروشگاه های زنجیره ای عظیم، شبکه صنفی و تعاونی های مصرف است و در آن بخشی برای خیریه ها و نهادهای حمایتی تعریف نشده است که باید اتاق اصناف مشهد به عنوان متولی راه اندازی سامانه، بخشی تحت عنوان سایر به آن اضافه کند.

رییس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی توزیع کالاهای اساسی بین اتباع بیگانه به دلیل نداشتن کارت ملی را یکی از اشکالات سامانه توزیع کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار استان برشمرد و خواهان اقدام کارگروه تنظیم بازار استان در این زمینه شد.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف مشهد نیز در این نشست گفت: از زمان راه اندازی سامانه توزیع کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار تا به امروز حدود 60 هزار کد ملی در سامانه ثبت و شکر و روغن دریافت نموده اند.

عبدالله افشاری صالح اضافه نمود: بخش سایر برای استفاده نهادهای حمایتی از کالاهای طرح تنظیم بازار نیز در سامانه توزیع کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار خراسان رضوی اضافه خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1593

به "خبرنگاران تعاونی کشتارکن ها در خراسان رضوی تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعاونی کشتارکن ها در خراسان رضوی تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید