خاطره ای جالب از دیدار مارادونا با فوتبالیست های نابینا

به گزارش مجله گیتی رو، دیه گو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و یکی از بهترین فوتبالیست های تاریخ بعدازظهر چهارشنبه 5 آذر ماه بر اثر ایست قبلی از دنیا رفت. مارادونا چهره ای بود که ورزشکاران زیادی با او خاطره دارند و در واقع از محبوبیت زیادی در میان ورزشکاران سایر رشته ها برخوردار بود.

خاطره ای جالب از دیدار مارادونا با فوتبالیست های نابینا

یکی از این ورزشکاران سیلویو وِلو کاپیتان تیم فوتبال نابینایان آرژانتین است. وِلو از 15 سال قبل تا به امروز خاطره ای از مارادونا را به یاد دارد و حالا آن را به اشتراک گذاشته است؛ خاطره ای که به دعوت شدن تیم فوتبال نابینایان آرژانتین توسط اسطوره فوتبال دنیا در سال 2005 به برنامه تلویزیونی La Noche del 10 بازمی شود.

وِلو در این باره می گوید: این موضوع در حالی امروزه در دستور کار قرار گرفته که 15 سال پیش کسی در این خصوص صحبت نمی کرد. مارادونا خیلی خوب و سخاوتمند بود و خفاش ها (لقب تیم فوتبال نابینایان آرژانتین) را به برنامه اش دعوت کرد و این فرصت را به ما داد تا فوتبال نابینایان را ترویج دهیم.

وی افزود: از آنجا که مردم بسیاری در سراسر دنیا این برنامه را دنبال می کردند، دیدار با مارادونا برای ما بسیار احساسی بود. ما حتی گپ و گفتی مختصر با یکدیگر درباره فوتبال نابینایان داشتیم. واقعاً برایم توصیف آن لحظاتی که در کنار بهترین فوتبالیست دنیا بودم، سخت است و واقعاً احساس زیبایی داشتم.

10سال پس از آن دیدار، مارادونا یک بار دیگر در کنار اعضای تیم فوتبال نابینایان آرژانتین قرار گرفت تا برای تیمی که خود را آماده حضور در بازی های معلولان منطقه پان آمریکا می کرد، بهترین آرزو ها را داشته باشد؛ رویدادی که با نایب قهرمانی آرژانتینی ها همراه بود. وِلو در این باره عنوان کرد: برای همه ورزشکاران پارالمپیکی افتخار بزرگی است که حمایت فردی همچون که نماینده کشور در بالاترین سطح است را داشته باشند.

دریافت بدترین خبر

خفاش ها که در هتل مرکز ملی تمرینی حضور داشتند، پیامی را دریافت کردند که هیچکسی انتظارش را نداشت. وِلو در این باره گفت: همه ما احساس یکسانی از غم و اندوه داشتیم؛ اینکه دیه گو از میان ما رفته است. احساس عجبیی نداشتم و اشک می ریختم، زیرا مارادونا مثل یکی عضو خانواده ام بود. آقای فوتبال، ما را ترک کرد و کنار آمدن با این خبر کار سختی است.

سیلویو وِلو به دلیل استعداد خارق العاده اش در حرکت با توپ و موفقیت های زیادی که کسب کرده، با لقب مارادونای نابینا شناخته می شود. او در این باره می گوید: مقایسه من با مارادونا باعث افتخار است. من نابینا هستم و نتوانستم بازی مارادونا و گلزنی اش مقابل انگلیس را ببینم، اما به نظرم لازم نیست که فوتبال را ببینید و باید آن را احساس کنید. من فقط می خواهم از مارادونا برای هر کاری که برای فوتبال انجام داد، تشکر کنم.

منبع: فرارو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1430

به "خاطره ای جالب از دیدار مارادونا با فوتبالیست های نابینا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره ای جالب از دیدار مارادونا با فوتبالیست های نابینا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید