تکلیف نتایج انتخابات سنای جورجیا چه زمانی تعیین می گردد؟

به گزارش مجله گیتی رو، نوامبر گذشته بیش از 81 میلیون آمریکایی برای رساندن جو بایدن به ریاست جمهوری رای دادند. اما سرنوشت ریاست جمهوری بایدن ممکن است به دو انتخاباتی بستگی داشته باشد که امروز (سه شنبه) برای سنای جورجیا برگزار می گردد.

تکلیف نتایج انتخابات سنای جورجیا چه زمانی تعیین می گردد؟

به نوشته روزنامه گاردین، بحث کنترل سنای آمریکا مطرح است. اگر دموکرات ها در دو رای گیری امروز پیروز شوند، رئیس جمهوری منتخب آمریکا فرصت بزرگی برای ایجاد یک میراث ترقی خواه پیدا می نماید. اگر دموکرات ها در این دو رقابت بازنده شوند، این کشور دست کم یک دوره دو ساله را با حضور دولتی دو دسته تجربه می نماید؛ در آن صورت میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا قدرت را دوباره به دست گرفته و احتمالا در جهت دستورکار بایدن سنگ اندازی می نماید.

- شعب اخذ رای چه زمانی بسته می شوند؟

حوزه های اخذ رای از ساعت هفت صبح به وقت شرق آمریکا تا هفت شب به وقت شرق آمریکا به کارشان ادامه می دهند و اگر تا آخرین لحظات رای گیری شخصی در صف مانده باشد، آرای آنها هم اخذ می شوند و همین ممکن است زمان رای گیری را طولانی تر کند.

- نتایج چه زمانی تعیین می شوند؟

همانند انتخابات نوامبر، آرای پیش از موعد لزوما به معنای نتایج اولیه نیستند. طبق قوانین ایالتی، شمارش آراء تا زمانی که شعب اخذ رای در ساعت هفت عصر بسته نشوند، شروع نمی گردد. برگه های رای نظامی ها و آمریکایی های خارج از این کشور که تا روز آدینه برسند، شمارش خواهند شد.

مقام های انتخاباتی می گویند، این بدین معناست که ممکن است روشن شدن نتایج چندین روز به طول بینجامد. انتخابات نوامبر در ایالت جورجیا بسیار شانه به شانه پیش رفت و پیروزی بایدن در این ایالت تا 10 روز بعد از انتخابات اعلام نشد.

- پیروز انتخابات چطور اعلام می گردد؟

فرایند شبیه انتخابات نوامبر است. بعد از بسته شدن شعب اخذ رای، میزان مشارکت ها به تدریج در سطح حوزه و بخش منتشر می شوند. رسانه های خبری پیش بینی انجام داده و در اولین فرصت برندگان را اعلام می نمایند.

چنانچه دموکرات ها بازنده شوند، احتمالا بیانیه هایی برای پذیرش شکست منتشر می نمایند. با این حال اگر نامزدهای جمهوری خواه شکست بخورند، معمولا از پذیرش شکست خودداری نموده و ادعاهایی درباره تقلب مطرح می نمایند. در نهایت این ایالت نتایج انتخاباتی خودش را تایید نموده و دو سناتور را به واشنگتن می فرستد.

- بعد از آن همه چیز تمام می گردد؟

هیچکس انتظار ندارد که جمهوری خواستار نتایج این انتخابات را بپذیرند. چنانچه لافلر و یا پردو ببازند، یک جنگ چندجانبه در دادگاه ها، رسانه ها و مجلس قانونگذاری ایالتی انتظار می رود، درست شبیه جنگی که ترامپ بعد از شکست انتخاباتی نوامبر به راه انداخت.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1512

به "تکلیف نتایج انتخابات سنای جورجیا چه زمانی تعیین می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف نتایج انتخابات سنای جورجیا چه زمانی تعیین می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید