تقویت سیستم ضد پهپادی کره جنوبی برای مقابله با کره شمالی

به گزارش مجله گیتی رو، مقامات کره جنوبی از تصمیم سئول برای تقویت سیستم ضد پهپادی خود برای مقابله با پهپادهای کره شمالی خبر دادند.

تقویت سیستم ضد پهپادی کره جنوبی برای مقابله با کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل مجله گیتی رو، سئول روز سه شنبه (امروز) پس از نفوذ پهپادهای جاسوسی کره شمالی اعلام نمود که کره جنوبی برای گسترش سیستم تسلیحاتی خود در زمینه شناسایی و حمله به پهپادها تا سال 2023، به مبلغ 74 میلیون دلار سرمایه گذاری می نماید.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته اداره برنامه مالکیت دفاعی (DAPA)، سیستم دفاعی nicknamed Block-I برای حمله و تخریب پهپادهای کوچک و دیگر هواپیماها طراحی شده است.

سونگ چانگ جون یکی از مقامات ارشد این اداره در بیانیه ای گفت: هدف ما بهبود این سیستم دفاعی است تا این سیستم نهایت قادر به جلوگیری از هواپیماهای جنگنده و ماهواره ها باشد.

یک هواپیمای بدون سرنشین کره شمالی در سال 2017، در سمت کره جنوبی، در منطقه غیرنظامی بین دو کره پیدا شد. این منطقه دو کره را از یکدیگر جدا می نماید.

مقامات کره جنوبی می گویند، این پهپاد با یک دوربین، حدود 550 عکس از محل سیستم دفاع ضد موشکی آمریکا گرفته است.

به گفته ارتش کره جنوبی، پهپاد کره شمالی در سال 2014، پس از انجام ماموریت خود در زمینه پرواز بر فراز کاخ آبی کره جنوبی و عکسبرداری از آن، به هنگام بازگشت به کره شمالی سقوط کرد.

حتی اگر کره جنوبی به دنبال کاهش تنش با کره شمالی به وسیله مذاکره باشد، این سیستم ضد پهپادی بخشی از کوشش کره جنوبی برای به روزرسانی ارتش خود است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 456

به "تقویت سیستم ضد پهپادی کره جنوبی برای مقابله با کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت سیستم ضد پهپادی کره جنوبی برای مقابله با کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید