تشکیل گروه 600 نفره از وکلا برای مقابله با تقلب انتخاباتی احتمالی ترامپ

به گزارش مجله گیتی رو، بنابر اعلام نامزد حزب دموکرات در انتخابات پیش روی آمریکا و در پی افزایش نگرانی ها از احتمال تقلب انتخاباتی توسط رئیس جمهور کنونی این کشور، دموکرات ها گروهی حقوقی را برای مقابله با این مسئله گرد هم می آورند.

تشکیل گروه 600 نفره از وکلا برای مقابله با تقلب انتخاباتی احتمالی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل مجله گیتی رو، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات پیش روی آمریکا گفت حزب او گروهی متشکل از 600 وکیل و هزاران نفر دیگر را برای مقابله با تقلب احتمالی در انتخابات ماه نوامبر آماده می کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بایدن در تماسی ویدئوکنفرانسی با حامیان مالی کارزار انتخاباتی اش گفت: ما 600 وکیل و گروهی از مردم را از سراسر کشور گرد هم می آوریم تا به همه ایالت ها برای بررسی احتمال وقوع تقلب سر بزنند.

او در ادامه گفت: بیش از 10 هزار نفر برای این کار داوطلب شده اند. اکنون فرایند سر زدن به ایالت ها برای آموزش این افراد به منظور حضور در محل رای گیری در حال انجام است.

یکی از مشاوران سیاسی و وکیل ارشد کارزار انتخاباتی ترامپ، بایدن را به دروغگویی و القای ترس متهم کرد و گفت دموکرات ها می کوشند به طور اساسی انتخابات را دستخوش تغییر کنند. اشاره او به حمایت حزب دموکرات از رای گیری گسترده از طریق پست الکترونیک است. جمهوری خواهان مدعی هستند این نوع رای گیری و تغییرات دیگری که از سوی دموکرات ها پیشنهاد شده، احتمال تقلب را بالا می برد.

جاستین کلارک در بیانیه ای ضمن مطرح کردن این ادعا که رئیس جمهور آمریکا به انتخابات عادلانه و آزادانه متعهد است، گفت: آن ها (دموکرات ها) در حال وارد کردن هرج ومرج و سردرگمی در فرایند انتخاباتی ما هستند زیرا این تنها راهی است که می توانند از طریق آن پیروز شوند.

نگرانی ها در آمریکا از احتمال امتناع دونالد ترامپ از کناره گیری از قدرت در صورت باخت در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر شدت گرفته است. این نگرانی ها در پرتو شواهد روزافزونی که نشان می دهند تنها دغدغه ترامپ در تصمیم گیری ها، مخالفت ها و موافقت هایش، حفظ وجهه شخصی است، قوت گرفته اند.

جو بایدن پیش از این گفته بود چنانچه ترامپ نتیجه انتخابات را نپذیرد، ارتش او را از کاخ سفید خارج خواهد کرد. روزنامه یو اس ای تودی به همین دلیل با انتشار نتایج یک نظرسنجی نوشت، بیشتریت مردم آمریکا مناقشه در نتیجه انتخابات را نامناسب می دانند.

یواس ای تودی نوشت ترامپ در روزهای گذشته با توجه به قصد بیشتر ایالت ها برای برگزاری انتخابات به صورت ایمیلی شائبه احتمال تخلف در انتخابات را مطرح کرده است. ترامپ در توئیتی، این روش رأی گیری را فاسدترین نوع انتخابات در تاریخ آمریکا توصیف کرد.

در حال حاضر نظرسنجی ها حاکی از فزونی دورقمی جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات 2020 در مقابل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی اِن اِن، طبق نتایج نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه نیویورک تایمز و دانشکده سی یِنا، 50 درصد از شرکت کنندگان حامی بایدن و 36 درصد حامی ترامپ بودند. همچنین از میان رأی دهندگان فاقد جهت گیری حزبی، 47 درصد در خصوص رأی دادن به بایدن اعلام تمایل کرده و 29 درصد نسبت به ترامپ ابراز تمایل کردند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1184

به "تشکیل گروه 600 نفره از وکلا برای مقابله با تقلب انتخاباتی احتمالی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل گروه 600 نفره از وکلا برای مقابله با تقلب انتخاباتی احتمالی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید