به زمان بیشتری برای توافق نهایی درباره برجام احتیاج داریم

به گزارش مجله گیتی رو، مقام روس با اشاره به اینکه در مذاکرات برجام، تا زمانی که درباره همه چیز توافق نگردد هیچ توافقی نمی گردد، گفت: به این مرحله خیلی نزدیک هستیم اما ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

به زمان بیشتری برای توافق نهایی درباره برجام احتیاج داریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، میخائیل اولیانوف سفیر روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین در صفحه توئیتر خود نوشت: ما شاهد پیشرفت مداوم در مذاکرت وین درباره برجام هستیم، ما این واقعیت آشکار را تشخیص می دهیم.

سفیر روسیه در ادامه اضافه کرد:، اما ما همواره در ارزیابی خودمان با احتیاط عمل می کنیم، تا زمانی که درباره همه چیز توافق نگردد هیچ توافقی صورت نمی گیرد، ما به این مرحله خیلی نزدیک هستم، اما ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

پیشتر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه در یک نشست خبری خاطرنشان کرد که از نظر وی حدس درباره زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات وین برای احیای برجام، امری غیرسازنده است.

لاوروف در مورد فرایند مذاکرات وین به خبرنگاران گفت: ما و دیگر مشارکت نمایندگان در برجام کوشش می کنیم که هرچه زودتر شرایط مطلوب برای دستیابی به نتیجه نهایی فراهم گردد. حدس درباره اینکه نتیجه نهایی طی چند روز آینده یا چند هفته آینده حاصل خواهد شد، از نظر من غیرسازنده است. آن ها [مذاکره نمایندگان]در وین کوشش می نمایند که هرچه زودتر به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: مذاکرات در جریان است و پیشرفت های مهمی حاصل شده است، اما تصمیم نهایی هنوز اتخاذ نشده، و موضوعاتی وجود دارد که نیازمند تصمیم گیری سیاسی در پایتخت های کشور های ذی نفع به ویژه ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران است.

در همین حال، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه خاطرنشان کرد که شخصاً مطمئن نیست که مذاکرات وین پیرامون احیای برجام در همین دور به نتیجه برسد.

عراقچی در مورد فرایند مذاکرات و بعضی اظهارات مبنی بر اینکه این دور از مذاکرات وین احتمالاً دور پایانی مذاکرات خواهد بود، توضیح داد: تا به امروز راستا خوبی در مذاکرات طی شده است، اما درباره اینکه آیا بتوانیم در این دوره از مذاکرات به جمع بندی برسیم، شخصاً مطمئن نیستم.

وی ادامه داد: ما به کوشش خود ادامه می دهیم. ممکن است که لازم گردد هیئت های مذاکره نماینده بار دیگر برای مشورت های بیشتر به کشور های خود مراجعه نمایند، هنوز در این مورد تصمیم قطعی نگرفته ایم. ظرف دو یا سه روز آینده ما کار را ادامه خواهیم داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1760

به "به زمان بیشتری برای توافق نهایی درباره برجام احتیاج داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زمان بیشتری برای توافق نهایی درباره برجام احتیاج داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید