بهبود کسری مخزن آب های زیرزمینی دشت مرند با فعالیت های طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: کسری مخزن آب های زیرزمینی دشت مرند در نتیجه اقدامات طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی در سال های اخیر رو به بهبودی است.

بهبود کسری مخزن آب های زیرزمینی دشت مرند با فعالیت های طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی

یوسف غفارزاده در دیدار با نماینده مردم مرند و جلفا، با تشریح شرایط منابع آب های زیرزمینی و کسری مخزن قابل توجه دشت مرند در سال های نه چندان دور، اظهار کرد: این امر مهم در نتیجه فعالیت های طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی شامل انسداد چاه غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت های آب و مجموعه ای از فعالیت های سازه ای و غیره سازه ای محقق شده است.

وی با قدردانی از همکاری کشاورزان و بهره برداران آب های زیرزمینی شهرستان مرند، یادآورشد: طی دو سال اخیر طرح جلب مدیریت مشارکتی بهره برداران آب های زیرزمینی در دشت مرند به عنوان پایلوت کشوری اجرا شده و نتایج مطلوبی از آن به دست آمده است.

به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، وی در انتها گزارشی از آخرین شرایط طرح توسعه بهره برداری از ارس و انتقال آب به دشت تبریز و شبستر ارائه داد.

معصومه پاشایی، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به برخی مطالبات مردم منطقه، ضرورت توجه به مدیریت آب های زیرزمینی و بهره برداری مردم منطقه از طرح توسعه بهره برداری از ارس در توسعه اراضی کشاورزی و بهره وری از منابع ارزشمند آب را مورد تاکید قرار داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1226

به "بهبود کسری مخزن آب های زیرزمینی دشت مرند با فعالیت های طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود کسری مخزن آب های زیرزمینی دشت مرند با فعالیت های طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید