برگزیتِ با توافق بهتر از برگزیت بدون توافق است

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان امروز چهارشنبه و درحالیکه مذاکرات اتحادیه اروپا با انگلیس در مورد دست یابی به توافقی پیرامون برگزیت ادامه دارد، در سخنانی اعلام نمود: مذاکرات برای دستیابی به یک توافق در مورد روابط پسابرگزیت بین انگلیس و اتحادیه اروپا پیشرفت هایی داشته است و تا آخر هفته (به وقت محلی) ادامه خواهد یافت.

برگزیتِ با توافق بهتر از برگزیت بدون توافق است

صدر اعظم آلمان در این باره ادامه داد: ما هنوز هم این موضوع را مد نظر داریم که یک برگزیتِ با توافق بهتر از برگزیت بدون توافق است.

این در حالیست که مذاکرات دو جانبه میان انگلیس و اتحادیه اروپا ماه هاست بر سر مسایلی همچون سهمیه ماهیگیری و سایرقوانین تجاری اتحادیه اروپا در بن بست قرار گرفته است.

لازم به ذکر است، انگلیس به طور رسمی در 31 ژانویه 2020 از اتحادیه اروپا خارج شد و اکنون در کوشش است تا با اروپا به توافقی دست یابد. اتحادیه اروپا و انگلیس فقط تا انتها امسال میلادی فرصت دارند تا در مورد نوع روابط لندن با بروکسل در شرایط پسابرگزیت به توافق برسند.

اگر هیچ توافق تجاری میان لندن و بروکسل به انجام نرسد، روابط مالی دو طرف تحت مقررات سازمان تجارت جهانی از سال 2021 قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1466

به "برگزیتِ با توافق بهتر از برگزیت بدون توافق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیتِ با توافق بهتر از برگزیت بدون توافق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید