بازار سهام فردا هم منفی است؟

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - بازار سهام اولین روز از هفته چهارم آبان ماه را قرمزپوش به کار خود سرانجام داد. در حالی که این بازار متاثر از تصمیمات اخیر دولت است باید دید این شرایط طی روزهای آینده ادامه می یابد؟

بازار سهام فردا هم منفی است؟

به گزارش تجارت نیوز، بازار سهام اولین روز از هفته چهارم آبان ماه را قرمزپوش به کار خود خاتمه داد. شاخص کل با حدود 17 هزار واحد افت (یک درصد منفی) در محدوده یک میلیون و 439 هزار واحد قرار گرفت. در حالی که بورس متاثر از تصمیمات اخیر دولت است باید دید این شرایط طی روزهای آینده ادامه می یابد؟

دولت برای بورس نسخه نپیچد

فرشاد به آبادی، کارشناس بازار سهام گفت: تا وقتی قیمت ها دستوری است نمی توان یک بازار قابل پیش بینی داشت. باید اعتماد به بازار برگردانده گردد.

وی با اشاره به شرایط بازار مطرح نمود: نمی توان نظر تخصصی ارائه داد. بازار امروز بسیار عجیب بود و فردا هم چه نمادهای خودرویی باز شوند چه نه، همین فرایند منفی ادامه پیدا می کند.

به آبادی با اشاره به اینکه دولت نباید برای بورس نسخه بپیچد، گفت: بازار سهام یک موجود زنده است. نباید سر خود برای آن آنتی بیوتیک تجویز کرد. دولت باید اجازه دهد بورس راستا خود را طی کند و نفس بکشد.

این کارشناس ادامه داد: متاسفانه با تصمیمات متناقض دولت بازار حساس شده است. بازار حساس تعادل و منطقی ندارد و یک روز مثبت است و یک هفته منفی.

احتمال خروج سرمایه از بورس شدت گرفت

احسان رضاپور، کارشناس بازار سرمایه نیز گفت: بازار پر افت و خیزی را شاهد هستیم. در حال حاضر بورس تحت تاثیر هیجان منفی ایجاد شده به دلیل تصمیمات ضد و نقیض دولت است. امیدواریم در روزهای آینده با فروکش کردن این هیجان، تعادل به بازار سهام برگردد.

وی ادامه داد: هر چه التهاب، بلاتکلیفی و ناامنی در بازار بیشتر گردد بیشتر شاهد افت و خیز خواهیم بود. این شرایط ممکن است تا آنجا ادامه پیدا کند که شاهد خروج سرمایه از بورس به سمت سایر فرصت های سرمایه گذاری باشیم.

رضاپور گفت: به نظر می رسد فردا نمادهای کوچک تر شرایط نسبتا خوبی داشته باشند. قیمت های مجذوب کننده به وجود آمده است. پیش بینی می گردد شاهد افزایش تقاضا در گروه های مهم باشیم. گروه های فلز، معدن، پتروشیمی، شیمیایی و بانک ها. اگر این تقاضا از عرضه پیشی بگیرد روزهای بهتری خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: احتمالا طی دو روز آینده افزایش تقاضا را در نمادهایی که امروز صف فروش داشتند، شاهد خواهیم بود.

این کارشناس شرح داد: بلاتکلیفی در سیاست گذاری های دولت تاثیرات مخرب ماندگاری در بورس خواهد داشت. اعتمادی که این روزها به زحمت به بورس برمی گردد نباید اینگونه از بین برود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2015

به "بازار سهام فردا هم منفی است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازار سهام فردا هم منفی است؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سهام فردا هم منفی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید