ایجاد زمینه عضویت رایگان مددجویان در کتابخانه های عمومی زنجان

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در زنجان، روح اله صالحی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه مشترک با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: اداره کل کمیته امداد و کتابخانه های عمومی استان در قالب تفاهم نامه مشترک فعالیت های متعددی انجام می دهند.

ایجاد زمینه عضویت رایگان مددجویان در کتابخانه های عمومی زنجان

وی با اشاره به اهداف مشترک این دو ارگان اضافه نمود: استفاده از ظرفیت مشترک دو دستگاه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از جمله عضویت رایگان افراد تحت پوشش کمیته امداد در کتابخانه های عمومی، برنامه ریزی برای استفاده بهینه از فضاها و امکانات دو دستگاه برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی و ترویج نیکوکاری، انجام همکاری مشترک در برگزاری مسابقات کتابخوانی از جمله اقداماتی است که به وسیله این دو ارگان انجام می گردد.

صالحی به سایر همکاری های مشترک این دو اداره کل هم اشاره نمود و گفت: استفاده از ظرفیت های متقابل و با هدف تعامل و همکاری با مراکز فرهنگی و ترویج سنت های حسنه انفاق و احسان و نیکوکاری، اجرای برنامه های فرهنگی مشترک در قالب مسابقات فرهنگی، قصه گویی، مسابقات نقاشی و ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی فرهنگی در کتابخانه های مهم شهرستانی از دیگر فعالیت هایی است که با همکاری مشترک کتابخانه های عمومی و کمیته امداد استان زنجان قابل پیگیری است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان اضافه نمود: کمیته امداد استان زنجان علاوه بر یاری رسانی در برطرف احتیاجهای اولیه مددجویان خود، برنامه امداد فرهنگی و اجتماعی را نیز در دستور کار قرار داده است و در این زمینه پتانسیل فرهنگی و اجتماعی کتابخانه های عمومی، بازوی توانمندی در تحقق پیشبرد اهداف فرهنگی این نهاد بوده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد نیز در قالب همکاری های مشترک نسبت به ساخت پروژه های فرهنگی از محل زکات پرداختی اقدام می نماید، اضافه نمود: سال گذشته پروژه عمرانی از جمله مسجد، خانه عالم، حوزه های علمیه، کتابخانه، غسالخانه، حسینیه و فاطمیه به مبلغ 4 میلیارد و 100 میلیون تومان ساخته شده است.

صالحی بعلاوه از توزیع کتابچه های موضوعی زکات در کتابخانه های عمومی به منظور ترویج فرهنگ پرداخت زکات اطلاع داد و اضافه نمود: البته در کوشش هستیم که با برگزاری جشنواره های مرتبط از شهروندان دعوت کنیم که در این فریضه دینی مشارکت نمایند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان نیز در این جلسه گفت: یکی از سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور علاوه بر وظیفه ذاتی خود یعنی ارائه خدمات کتابخانه ای به اقشار مختلف جامعه، ارائه خدمات فرهنگی مرتبط به عموم مردم به صورت عام و خاص است.

محمدرضاخانی اضافه نمود: این اداره کل آمادگی عضویت رایگان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در کتابخانه عمومی نزدیک محل سکونت، برگزاری مسابقات کتابخوانی و برگزاری نشست های کتابخوان متناسب با شرایط و گروه های سنی مختلف را در قالب همکاری مشترک با کمیته امداد دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 100 کتابخانه عمومی در استان زنجان فعال است، اضافه نمود: از این تعداد 20 کتابخانه به صورت مشارکتی فعالیت دارند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: تمامی موسسات و سازمان های حقیقی و حقوقی که زیرساخت ها و بستر مورد احتیاج کتابخانه ای داشته باشند، می توانند از حمایت این اداره کل برای راه اندازی کتابخانه مشارکتی بهره مند شوند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2326

به "ایجاد زمینه عضویت رایگان مددجویان در کتابخانه های عمومی زنجان" امتیاز دهید

2 کاربر به "ایجاد زمینه عضویت رایگان مددجویان در کتابخانه های عمومی زنجان" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد زمینه عضویت رایگان مددجویان در کتابخانه های عمومی زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید