انتقاد چین از غرب بدلیل سیاسی کردن یاری های بشردوستانه به سوریه

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه نمایندگی دائمی چین در شورای امنیت سازمان ملل، ژانگ جون، نماینده چین در شورای امنیت سازمان ملل در جریان نشست این شورا درباره موضوع یاری های انسان محبت آمیز به سوریه، خواهان پرهیز از سیاسی کاری این یاری ها به سوریه شد.

انتقاد چین از غرب بدلیل سیاسی کردن یاری های بشردوستانه به سوریه

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

جون در این نشست گفت: ایالات متحده و بریتانیا از این نشست برای انتقاد از رای مخالف چین نسبت به پیش نویس قطعنامه قبلی در ارتباط با مکانیسم یاری های بشرمحبت آمیز به سوریه استفاده می نمایند، اما همه طرف های مرتبط با این یاری ها ضروری است تا مواضع مسئولانه و سازنده خود را درباره سوریه نشان دهند. بحران انسانی فعلی در سوریه یک تراژدی برای مردم این کشور و جامعه بین المللی است و چین اتهامات بریتانیا و آمریکا را رد می نماید.

سفیر چین در این نشست همچنین خواهان مسئولیت پذیری آمریکا و انگلیس در ارتباط با سوریه شد و تاکید نمود که کشورش برخلاف دیگران به دنبال تغییر رژیم در سوریه نیست و هیچ بخش از سرزمین و یا ثروت سوریه را اشغال نکرده است.

به گفته ژانگ جون آمریکا و انگلیس باید در قبال سوریه از سیاسی کردن یاری های انسان محبت آمیز پرهیز نمایند و به صورت واقعی برای بهبود اوضاع در سوریه کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 729

به "انتقاد چین از غرب بدلیل سیاسی کردن یاری های بشردوستانه به سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد چین از غرب بدلیل سیاسی کردن یاری های بشردوستانه به سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید