اصابت 15 راکت جنگ قره باغ به خداآفرین ایران؛ 2 ایرانی مجروح شدند

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس از اصابت 15 راکت به خداآفرین در تحولات قره باغ اطلاع داد و گفت متاسفانه 2 مورد از این راکت ها موجب تخریب دو باب ساختمان و مجروح شدن 2 تن در روستای پرویزخانلوی خداآفرین شده است.

اصابت 15 راکت جنگ قره باغ به خداآفرین ایران؛ 2 ایرانی مجروح شدند

جهت دریافت خدمات طراحی داخل ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش فارس، حسین حاتمی گفت: نائب رییس اول کمیسیون امنیت ملی به همراه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال تنش های اخیر بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان، امروز برای آنالیز اتفاقات پیش آمده و تاثیر این درگیری ها در مناطق مرزی کشور از شهرستان های خداآفرین در آذربایجان شرقی و پارس آباد اردبیل بازدید کردند.

وی با اشاره به تبعات این تنش ها در مناطق مرزی مشترک با کشورمان اظهار داشت: براساس بازدیدهای میدانی اجرا شده و گزارش های دریافتی، از زمان شروع دور جدید درگیری ها در قره باغ تا به امروز، 15 راکت به مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران در شهرستان خداآفرین اصابت نموده که متاسفانه دو مورد از این راکت ها موجب تخریب دو باب ساختمان و مجروح شدن دو تن در روستای پرویزخانلوی خداآفرین شده است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند توضیح داد: هر چند جمع بندی ما از گزارش های میدانی و دریافتی در مورد اصابت این راکت ها حاکی از غیرعمدی بودن و ناشی از خطای تجهیزات و ادوات جنگی است و انحنای خطی مرزی ما در این مناطق نیز مزید بر علت شده، اما تاثیر روانی این حوادث بر ساکنان مرزی خداآفرین و پارس آباد غیرقابل کتمان است و بویژه منطقه اصلاندوز بدلیل قرارگیری در مقابل منطقه درگیری در معرض تهدید جدی است و بر همین اساس مراتب اعتراض و تذکرهای لازمه نیز به وسیله دستگاه دیپلماسی کشور به طرفین این مناقشه اعلام شده است.

وی در همین خصوص ادامه داد: بدلیل همین تنش ها و اتفاقات اتفاق افتاده در خط مرزی رود ارس، بسیاری از برنج کاران و دیگر کشاورزان منطقه از بیم تکرار حوادث احتمالی به تبع درگیری ها در قره باغ، قادر به برداشت محصول خود نیستند و این موضوع علاوه بر خسارات مالی و مالی، بار روانی فزآینده ای را نیز به ساکنان این مناطق تحمیل می نماید و بازدید نمایندگان و نائب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز به منظور جمع بندی شرایط و پیش بینی تمام سناریوهای احتمالی پیشرو صورت گرفت.

حاتمی با اشاره به ملاقات نمایندگان مجلس با مسوولان شهرستان های خداآفرین و پارس آباد و آنالیز همه ابعاد و شرایط حاکم بر این مناطق گفت: همچنین علاوه بر جلسه فردا با مسوولان استانی آذربایجان شرقی درخصوص آنالیز و تصمیم گیری درخصوص شرایط پیش آمده در اراضی سرزمینی مجاور به مناطق درگیری، گزارش کامل این بازدید نیز تهیه و در اختیار کمیسیون امنیت ملی مجلس و دیگر نهادهای ذیریط قرار خواهد گرفت تا همه تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث اخیر و نیز مواجهه با هر حادثه احتمالی مرتبط با مناقشه قره باغ در مناطق مرزی کشور اندیشیده گردد چرا که امنیت ملی و آرامش و امنیت شهروندان خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و هیچ تهدیدی در این زمینه پذیرقتنی نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1269

به "اصابت 15 راکت جنگ قره باغ به خداآفرین ایران؛ 2 ایرانی مجروح شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصابت 15 راکت جنگ قره باغ به خداآفرین ایران؛ 2 ایرانی مجروح شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید