ادامه شرایط قرمز کرونا در تهران؛ محدودیت ها تمدید شد

به گزارش مجله گیتی رو، استاندار تهران گفت: شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا همچنان در این استان ادامه دارد و محدودیت های هفته های گذشته نیز به تبع آن برای هفته آینده اعمال می شود.

ادامه شرایط قرمز کرونا در تهران؛ محدودیت ها تمدید شد

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی گفت: تا صبح روز 16 مرداد امسال، سه هزار و 936 نفر بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری بودند در حالی که آمار فوتی های این استان تا این ساعت به 54 نفر می رسید.

وی یادآورشد: اگرچه طی روزهای گذشته تعداد بستری ها با شیب ملایمی فرایند نزولی پیدا کرده است، اما همچنان پایتخت و چند شهرستان دیگر در شرایط قرمز قرار دارند.

محسنی بندپی اظهارداشت: بر اساس همین آمار و شرایط موجود، طرح ترافیک هفته آینده نیز اجرا نمی شود تا با اعمال فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی، از شیوع بیش از پیش این پاندمی در استان تهران جلوگیری شود.

استاندار تهران گفت: برگزاری مراسم های عروسی، ترحیم، فعالیت تالارها، اقامه نماز جمعه در شهرهای دارای شرایط قرمز، فعالیت ورزشی اماکن سرپوشیده و فعالیت هایی که نیاز به ارتباط نزدیک افراد دارد، ممنوع است. پروتکل های مصوب ستاد ملی کرونا برای برگزاری مراسم های مربوط به ماه های محرم و صفر نیز به تمامی دستگاه های اداری و دولتی برای اطلاع رسانی و اقناع ارسال شده است و بر اساس آن برپایی دسته عزاداری نداریم و عزاداری در فضاهای آزاد و دارای گردش مناسب هوا می تواند برگزاری شود.

محسنی بندپی ادامه داد: بر اساس آخرین ارزیابی ها، طی سه هفته گذشته پروتکل های بهداشتی در میان کارکنان دولتی تا 80 درصد، ارباب رجوعان 70 درصد و در حمل و نقل عمومی تا 95 درصد اعمال می شود.

استاندار تهران گفت: آنالیزهای اجرا شده نشان داده است که ویروس کرونا در اماکنی مانند مترو، پاساژها، ترمینال های مسافربری و هر مکان پر تجمع و فاقد تهویه مناسب هوا، وجود دارد و منجر به شیوع بیشتر بیماری می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1306

به "ادامه شرایط قرمز کرونا در تهران؛ محدودیت ها تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه شرایط قرمز کرونا در تهران؛ محدودیت ها تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید