آمریکا از سیاست های صادراتی چین و آلمان ابراز نگرانی کرد

به گزارش مجله گیتی رو، وزارت خزانه داری آمریکا از کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و آلمان به دلیل اتکا به سیاست هایی که به ادعای این وزارتخانه به اقتصاد آمریکا و دنیا آسیب می زند، انتقاد کرد.

آمریکا از سیاست های صادراتی چین و آلمان ابراز نگرانی کرد

با تور مسافرتی به چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت خزانه داری آمریکا در گزارش شش ماهه ارزی خود به کنگره از کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و آلمان به دلیل اتکا به سیاست هایی که به ادعای این وزارتخانه به اقتصاد آمریکا و دنیا آسیب می زند، انتقاد نموده است.

مقامات آمریکایی از این مسئله که کشورهای دیگر به اندازه کافی برای افزایش تقاضا در داخل کوشش نمی نمایند و برای افزایش رشد اقتصادی خود بیش از حد متکی به صادرات هستند، نگران اند.

در حالی که این کشورها در رقابت برای پیشی دریافت از رقبایشان هستند، متکی بودن به ارزهای ارزان به عنوان راه آسان افزایش صادرات می تواند ریسک هایی را برای اقتصاد دنیای به همراه داشته باشد.

به طور مثال، در طی 2 دهه گذشته بسیاری از مقامات آمریکایی چین را به استفاده از ابزار کاهش ارزش پول ملی اش برای توسعه بخش فراوری این کشور متهم نموده اند. ارزش پایین ارز یک کشور موجب پایین آمدن هزینه تمام شده کالاها در مقایسه با کالاهای خارجی می گردد و قدرت رقابت آنها را بالا می برد.

هرچند چین اقداماتی را برای مرتفع ساختن بخشی از این نگرانی ها صورت داده، اما تنش ها درباره سیاست های ارزی کشورها در سال های اخیر گسترده تر شده، زیرا در سال های اخیر کشورها سیاست های بی سابقه ای را در زمینه کاهش ارزش پول ملی به اجرا گذاشته اند و رشد ضعیف اقتصاد دنیای و افزایش آشفتگی در بازارهای ارزی نیز مزید بر علت بوده است. ناکامی بسیاری از کشورها در بازسازی ساختار اقتصادی خود پس از بحران اقتصادی اقتصاددانان را وادار به کاهش پیش بینی ها از رشد اقتصاد دنیای نموده است.

این در حالی است که افزایش 20 درصدی ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر دنیای در طی 2 سال گذشته، موجب کند شدن رشد اقتصادی آمریکا شده، زیرا کالاهای آمریکایی برای خریداران بین المللی گران تر شده اند.

دولت اوباما در گزارش جدید خود اعلام نموده که سیاست های اقتصادی و پولی کشورهای چین، ژاپن، کره، تایوان و آلمان در حال اضافه کردن مسائل اقتصاد دنیای است. خزانه داری آمریکا تصریح نموده، در غیاب کوشش قوی تر این کشورها برای افزایش تقاضای داخلی رشد اقتصاد دنیای آسیب دیده و همچنان آسیب می بیند.

214

منبع: تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 770

به "آمریکا از سیاست های صادراتی چین و آلمان ابراز نگرانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از سیاست های صادراتی چین و آلمان ابراز نگرانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید