آمریکا از راهبرد جدیدش برای مقابله با تهدیدات الکترومغناطیسی رونمایی کرد

به گزارش مجله گیتی رو، وزارت امنیت داخلی آمریکا در بیانیه ای اعلام نمود، این کشور راهبرد جدیدی را برای محافظت از زیرساخت های حیاتی خود در برابر تهدیدات الکترومغناطیسی و تلاطم ها و طوفان های ژئومغناطیسی تهیه نموده است.

آمریکا از راهبرد جدیدش برای مقابله با تهدیدات الکترومغناطیسی رونمایی کرد

به گزارش مجله گیتی رو، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه وزارت امنیت داخلی آمریکا آمده است: این راهبرد یک دیدگاه و رویکرد روشن را در راستای محافظت از زیرساخت های حیاتی و آمادگی برای پاسخ دادن به تهدیدها و بازیابی توان خود بعد از حوادث الکترومغناطیسی بالقوه فاجعه بار ارائه می دهد.

بر طبق این بیانیه، این راهبرد بازتاب دهنده ارزیابی های جامعه اطلاعاتی آمریکا در مورد پتانسیل رقبای آمریکا برای دست زدن به یک حمله الکترومغناطیسی است.

همچنین وزارت امنیت داخلی آمریکا توضیح داد، این استراتژی متمرکز بر فعالیت های وزارتخانه ای است اما در عین حال اهمیت همکاری بین سازمانی میان مقام های فدرال، ایالتی و محلی از جمله با درنظر دریافت مالکین و اپراتورهای بخش خصوصی در زیرساخت های حیاتی را برجسته می نماید.

وزارت امنیت داخلی آمریکا در عین حال گفت که در حال تهیه یک طرح اجرایی برای ضمیمه کردن آن به این راهبرد جدید است و این طرح به این سازمان اجازه خواهد داد پیشرفت در شناسایی شکاف ها و رفع کردن آنها را ارزیابی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 96

به "آمریکا از راهبرد جدیدش برای مقابله با تهدیدات الکترومغناطیسی رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از راهبرد جدیدش برای مقابله با تهدیدات الکترومغناطیسی رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید