شروع ساخت شهرجدید تیس و فرودگاه چابهار با حضور وزیر راه

به گزارش مجله گیتی رو، ساخت شهرجدید تیس با حضور وزیر راه و شهرسازی، در سواحل مکران شروع شد.

شروع ساخت شهرجدید تیس و فرودگاه چابهار با حضور وزیر راه

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش مجله گیتی رو آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان، وزیر راه و شهرسازی گفت: مرحله نخست آماده سازی زیرساخت ها و توسعه این شهر امروز با بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار شروع شد.

محمد اسلامی اضافه کرد: 27 سال از تصویب شهرجدید تیس می گذرد و دلیل تاخیر آن دیدگاه مسئولان و مدیران وقت این بوده که این شهر ضرورتی برای ایجاد ندارد.

وی گفت : شهر جدید و مدرن تیس قرار است به یک نقطه گردشگری، تفریحی و توسعه یافته، تبدیل گردد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که چابهار و کنارک به دلیل همجواری با سواحل و دریای عمان و آب و هوای مساعدی، برای گردشگری و کشاورزی مناسب هستند، از سرمایه گذاران و بخش خصوصی دعوت کرد با حضور در این منطقه و سرمایه گذاری زمینه بهتر توسعه را در این محدوده فراهم نمایند.

اسلامی بر تکمیل جاده 2 بانده چابهار-کنارک و جاسک- بندرعباس، تامین زیرساخت های مناطق حاشیه شهرهای چابهار و کنارک، ساخت جاده های روستایی و بازگشایی راهها تاکید نمود.

همچنین امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، ساخت فرودگاه بین المللی چابهار شروع می گردد.

به گفته کردی، مدیرعامل منطقه آزادچابهار، فرودگاه چابهار در زمینی به مساحت 2 هزار و 815 هکتار با سرمایه گذاری 550 میلیارد تومانی از محل منابع منطقه آزاد چابهار اجرا می گردد.

مرحله نخست ساخت فرودگاه چابهار در 13 هزار مترمربع زمین و با ظرفیت ورود و خروج بیش از 800 هزار مسافر شروع و پیش بینی می گردد فاز نخست فرودگاه بین المللی چابهار در 24 ماه آینده تکمیل گردد

بازدید از راه آهن و محور ترانزیتی چابهار - زاهدان، کلنگ زنی شهر جدید تیس و فرودگاه چابهار، بازدید از حاشیه این شهر اقیانوسی و ساختمان شهر جدید تیس از جمله برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به بنادر کنارک و چابهار است.

همچنین شرکت در نشست شورای هماهنگی حمل و نقل سیستان و بلوچستان در چابهار، کلنگ زنی بزرگراه در شرقی سه راهی رمین، باند دوم محور چابهار به پلیس راه کنارک و بازدید از بندر شهید بهشتی از دیگر برنامه های روز آدینه وزیر راه و شهرسازی به جنوب استان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 682

به "شروع ساخت شهرجدید تیس و فرودگاه چابهار با حضور وزیر راه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ساخت شهرجدید تیس و فرودگاه چابهار با حضور وزیر راه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید