آغاز به کار هشتمین نشست کمیته تجارت مرزی ایران و پاکستان در کویته

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان هشتمین نشست کمیته مشترک تجارت مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، امروز سه شنبه با محور توسعه مناسبات بازرگانی و تسهیل امور گمرکی با حضور اعضای هیات های دو کشور در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان آغاز به کار کرد.

آغاز به کار هشتمین نشست کمیته تجارت مرزی ایران و پاکستان در کویته

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان وبلوچستان در دور جدید اجلاس کمیته تجارت مرزی ایران و پاکستان کنندگان دو کشور راه های افزایش مراودات مرزی، تقویت تجارت، تسهیل اقدامات گمرکی و اجرای راهکار مشترک برای افزایش همکاری های بازرگانی در شرایط کرونا را بررسی می کنند.

ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور مالی استاندار سیستان و بلوچستان ریاست هیات ایرانی و عبدالوحید مروت رئیس گمرکات ایالت بلوچستان نیز ریاست هیات پاکستانی را در این اجلاس دو روزه برعهده دارند.

کنندگان سرکنسولگری پاکستان در زاهدان، سرکنسولگری ایران در کویته، گمرکات بلوچستان پاکستان، اعضای اتاق بازرگانی کویته، کنندگان استانداری های دو کشور، مسئولانی از وزارتخانه های راه آهن، راه و ترابری و نیروهای مرزبانی ایران و پاکستان در این نشست دو روزه حضور دارند.

استان سیستان و بلوچستان با کشور پاکستان بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک دارد که خود، ظرفیت بزرگی در موضوع تجارت و مبادلات مرزی با این کشور بزرگ و پرجمعیت است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کویته پاکستان در خصوص هشتمین دور نشست کمیته مشترک مرزی گفت: این نشست، با توجه به اهمیت تقویت مراودات بازرگانی به ویژه افزایش تجارت مرزی ایران و پاکستان مطابق توافق های صورت گرفته در نشست های مشترک فی مابین مقامات عالی دو کشور برگزار شده است.

حسن درویش وند هدف از برگزاری این دور از نشست تجارت مرزی را توسعه مبادلات مرزی، توسعه فعالیت های بازارچه های مرزی، بررسی راهکار تبادل مالی و تشکیل ارتباط بانکی میان دو کشور، رونق ترانزیت و رفع موانع در حوزه گمرکات مطرح نمود و افزود: تا به امروز 7 جلسه کمیته مشترک مرزی برگزار شده که آخرین آن اوایل آذرماه سال گذشته به میزبانی ایران و در شهر زاهدان برگزار شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1354

به "آغاز به کار هشتمین نشست کمیته تجارت مرزی ایران و پاکستان در کویته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز به کار هشتمین نشست کمیته تجارت مرزی ایران و پاکستان در کویته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید